Górnoślązaczka znów została solistką

Agnieszka Wajs na krakowskich Wiankach

Agnieszka Wajs, odtwórczyni tytułowej roli w przedstawieniu „Karin Stanek”, wystąpi 23 czerwca na krakowskich Wiankach jako solistka Czerwono-Czarnych. Zaśpiewa piosenki z repertuaru Karin, które dzięki roli w monodramie opanowała do perfekcji

Wszystko zaczęło się od wizyty muzyków Piotra Puławskiego i Mirosława Wójcika w katowickim teatrze Korez i obejrzenia przedstawienia autorstwa Aliny Moś-Kerger. Panowie nie kryli wzruszenia i bardzo życzliwie reagowali na to, co działo się na scenie. Zachwycili się także wokalem Agnieszki.
- Spektakl podobał mi się bardzo - przekonuje Piotr Puławski (gitarzysta C-C, później także lider zespołu Polanie). - Po wizycie w Katowicach i obejrzeniu monodramu przyszedł mi do głowy pomysł włączenia Agi do programu, który przygotowujemy na Wianki. Zresztą idea jest taka, by na scenie łączyć „starych" muzyków z młodą generacją wokalistów. Czerwono-Czarni wciąż szukają młodych talentów!
A sama Karin Stanek zadebiutowała na scenie właśnie dlatego, że w marcu 1962 wygrała konkurs „Czerwono-Czarni szukają młodych talentów". Dziś historia zatoczyła koło i aktorka, która gra Karin w katowickim Korezie wystąpi razem z niegdysiejszymi kolegami Karin z zespołu.
- To duże szczęście i satysfakcja, że członkowie C-C chcieli zobaczyć monodram, w którym gram, a potem zaprosili mnie do współpracy. Można tak po cichutku snuć domysły, że spektakl im się spodobał..;-) - mówi Agnieszka Wajs.
Agnieszka, oprócz tego, że jest czynną, wykształconą aktorką, bierze udział także w wielu projektach stricte muzycznych. Na przykład jest jedną z wokalistek składu muzycznego Coco Afro - to widowiskowe show pełne energii, inspirowane gorącymi klimatami rytmów hawaiiana lat 70-tych oraz 80-tych.
- Nie mogłabym również nie wspomnieć o wszystkich przedsięwzięciach dla dzieci. Bo gdy śmieje się dziecko, to śmieje się cały świat – dodaje Agnieszka. - Z resztą ja każdy występ traktuję bardzo poważnie, bo szanuję publiczność, która chce oglądać moje występy. Na pewno duże wrażenie zrobił na mnie występ z zespołem De Mono podczas Sylwestra 2011, z uwagi na rozmiar wydarzenia. Było naprawdę fantastycznie i zrobiło na mnie ogromne wrażenie.
W krakowskim koncercie Czerwono-Czarnych wystąpią muzycy, którzy przez wiele lat stanowili trzon zespołu: Wiesław Bernolak, Piotr Puławski, Tomasz Jaśkiewicz, Zbigniew Bizoń, Ryszard Poznakowski, Jan Knap i Wojciech Rapa. Poza Agnieszką zaśpiewają także: Dorota Osińska (finalistka „The Voice of Poland"), Barbara Włodarczyk i Natalia Pastewska.
Jednak zanim Agnieszka stanie na scenie z królami bigbitu, 6 czerwca zaprezentuje swój monodram inspirowany postacią Karin Stanek w katowickim teatrze Korez. Bilety w cenie 25 i 35 zł można rezerwować pod numerem 32-785 70 15 lub na stronie www.korez.art.pl. Naprawdę warto, bo widzowie spektaklu usłyszą piosenki, które zabrzmią również na Wiankach: „Jimmy Joe", „Jedziemy autostopem" i „Chłopiec z gitarą".

(-)
Materiał organizatora
22 maja 2013

Książka tygodnia

Życie niedokończone
Wydawnictwo Żywosłowie
Lech Raczak, Jacek Głomb

Trailer tygodnia