Goście specjalni

"Ubu Rex" - reż. Janusz Wiśniewski - Opera Bałtycka w Gdańsku

Gośćmi specjalnymi wczorajszego spektaklu "Ubu Rex" w inscenizacji Janusza Wiśniewskiego, w Operze Bałtyckiej, byli kompozytor Krzysztof Penderecki oraz jego żona Elżbieta Penderecka, a także śpiewaczka Stefania Toczyska.

Elżbieta Penderecka - Prezes Stowarzyszenia im. Ludwiga van Beethovena i Dyrektor Wielkanocnego Festiwalu im. Beethovena oraz Stefania Toczyska - wielka dama światowych scen operowych i wieloletnia solistka Opery Bałtyckiej - uczestniczą w pracach Społecznego Komitetu Wsparcia Budowy Nowej Opery Bałtyckiej.

Dyrektor naczelny i artystyczny Opery Bałtyckiej, Marek Weiss komentując powstanie Komitetu powiedział:

"Członkowie komitetu są wybitnymi osobistościami wybranymi spośród licznej rzeszy miłośników i bywalców naszej opery. Kiedy patrzyłem na ich twarze przypominając sobie ich zasługi, osiągnięcia i znaczenie dla naszej współczesnej historii, pomyślałem, że suma ich woli, kontaktów i wpływów musi zadziałać niezawodnie. Poczułem po raz pierwszy, że moje marzenia o nowym gmachu Opery Bałtyckiej, która będzie wizytówką Trójmiasta po prostu spełnią się pewnego dnia i to całkiem możliwe, że za mojego życia. Ci znakomici obywatele, autorytety społeczne, tak bezcenne w naszym sceptycznym kraju, pomogą mi nie tylko w przekonywaniu władz i decydentów budżetowych, ale przede wszystkim społeczności całego regionu, że ten luksusowy wydatek ma sens i jest niezbędny, jeśli Trójmiasto ma stać się perłą nie tylko województwa, ale może i Europy."

(-)
Materiał Teatru
30 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...