Gościnnie w Teatrze Muzycznym w Poznaniu

"Hey Joe!" - reż. Janga Jan Tomaszewski - Teatr Polonia w Warszawie

W sobotę 30 sierpnia w Teatrze Muzycznym wystąpi Jan Janga Tomaszewski. Wszechstronny artysta zaprezentuje swój spektakl "Hey Joe". Tytuł wielkiego rockowego przeboju Jimiego Hendrixa wylansowanego w latach 60. ubiegłego wieku pełni rolę symbolu - ideału, do którego dążył każdy gitarzysta tamtego pokolenia.

Jan Janga Tomaszewski, kompozytor, aktor filmowy i dubbingowy, wykonawca piosenki aktorskiej, był już w Poznaniu na scenie Teatru Muzycznego - niezapomniane role i głos w spektaklach Biała Lokomotywa i Tuwim dla dorosłych. Tym razem Znakomita gra aktorska, humor i niepowtarzalne brzmienie jego gitary. Pełny energii rock 'n rollowy koncert przeplatany opowieściami stanowi spójną całość. Tomaszewski prezentuje w nim zupełnie nowe oblicze, które nazwał "teatrem gitarowo rock'n rollowo-abstrakcyjnym". I nie ma nic wspólnego z ironiczną definicją Wojciecha Młynarskiego, iż piosenka aktorska - "tzn. aktor gra, że śpiewa". Spektakl jest zarejestrowany na płycie z serii Koncerty w Trójce, które będzie można nabyć podczas koncertu i uzyskać autograf!

"Hey Joe" to spektakl teatralny, koncert i kabaret jednocześnie. Tytuł wielkiego rockowego przeboju Jimiego Hendrixa wylansowanego w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku pełni rolę symbolu - ideału, do którego dążył każdy gitarzysta tamtego pokolenia. Humorystyczna opowieść o miłości, zdradzie, przygodach w "szołbiznesie", zmaganiach z przeciwnościami losu (topionych niekiedy w alkoholu) i szukaniu odpowiedzi na podstawowe pytania ujęta w krótkie monologi przeplatane rockowo-bluesową muzyką regularnie gości w Teatrze Polonia Krystyny Jandy.

Jan Janga Tomaszewski - muzyka, słowa, wokal i gitary

Wiesław Sałata - gitara basowa

Grzegorz Poliszak - perkusja

Czas trwania ok 70 min.Koncert odbywa się w ramach festiwalu Akademia Gitary.

Bilety w cenie 25-40 zł do nabycia

MAYDAY

05.09.2014, godz. 19.00 

06.09.2014, godz. 18.00 

Bohaterem tej znakomitej brytyjskiej farsy jest londyński taksówkarz, który prowadzi podwójne życie i czuje się absolutnym panem sytuacji. Do czasu. Zrządzeniem przypadku wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli, wywołując lawinę kłopotów. Jak zachować twarz przed partnerkami, opinią publiczną i policją? Humor sytuacyjny i dowcipny język komedii rozśmiesza widzów do łez. W obu spektaklach wystąpi gościnie Grażyna Wolszczak.

Bilety w cenie 25-55 zł do nabycia w Kasie Teatru Muzycznego oraz na stronie www.bilety24.pl.

(-)
Materiał Teatru
27 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...