Gościnnie w Teatrze Nowym w Łodzi

"Wysocki. Powrót do ZSRR" - reż. Piotr Sieklucki - Teatr Nowy w Krakowie

W najbliższą sobotę Teatr Nowy z Krakowa wystąpi w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi z gościnnym spektaklem Wysocki. Powrót do ZSRR w reż. Piotra Siekluckiego.

Spektakl Wysocki. Powrót do ZSRR to historia Włodzimierza Wysockiego, słynnego radzieckiego barda, ale i morfinisty, i alkoholika, który na co dzień zmagał się z władzą i bezpieką ZSRR.

Muzyczny spektakl oparty na zapiskach Mariny Vlady Przerwany lot, listach przyjaciół Włodzimierza Wysockiego, Umierałem sto razy Korczaka, to historia jednej z największych postaci rosyjskiego życia kulturalnego lat 60 i 70. Na jego utworach wychowywały się dwa rosyjskie pokolenia. Ten aktor Teatru na Tagance i pieśniarz o charakterystycznie zachrypniętym głosie wystąpił w 28 rolach filmowych, 20 rolach teatralnych. Jego teksty charakteryzowały się odważnym antytotalitarnym przesłaniem. Spektakl, który przypadkowo zbiega się z ostatnimi smutnymi i zatrważającymi wydarzeniami na Ukrainie, jest naszą wypowiedzią o totalitarnych zapędach Rosji i o jej krzywdzącym jednostkę systemie.

Spektakl Teatru Nowego w Krakowie
Czas trwania: 90 minut

Bezpłatne wejściówki na przedstawienie były do odbioru w kasie Teatru od 9 września od godz. 12.00. Rozeszły się w ciągu 10 minut.

13 września 2014 / godz. 19.15 / Mała Sala / Łódź, ul. Zachodnia 93

(-)
Materiał Teatru
12 września 2014

Książka tygodnia

Trailer tygodnia