"Griga" i Dziecinada

9. Chorzowski Teatr Ogrodowy

"Griga" Teatru Nowego z Krakowa to kolejna propozycja z cyklu "zobaczyć obowiązkowo". Wódka, śledzie i troje przyjaciół, którzy spotykają się po latach. Alkohol rozwiązuje im języki i pozwala choć na chwilę zapomnieć o zmartwieniach. 14 sierpnia w Sztygarce.

Świetnie opracowane opowiadania Antoniego Czechowa, wyborne (i wyborowe) aktorstwo oraz szeregsmaczków dla publiczności - tego przegapić po prostu nie wolno.

W zapadłej wsi gdzieś w Rosji, w rozlatującej się chałupie, w której jeszcze tylko wódki i śledzi w occie jest pod dostatkiem, na urodzinach u Griszy spotyka się troje przyjaciół z czasów studiów. Na zmianę to kłócą się, to znów godzą. W jednej chwili żartują, w drugiej popadają w melancholię. I wspominają Żadnego z nich matuszka Rosija nie rozpieszczała, każdy w jakimś stopniu zmarnował sobie życie. Młodzieńcze marzenia o świetlanej przyszłości zastąpiła gorzka rzeczywistość. To, co ich otacza, jest tak przygnębiające, że na trzeźwo tego "nie rozbieriosz". Więc piją, piją na umór i tęsknią do czegoś, co jest lepsze, bo to, że lepsze gdzieś na nich czeka, jest pewne jak potworny kac nazajutrz rano.

*

15 sierpnia natomiast, od godz. 15 - czwarta Dziecinada. Najpierw na scenie pojawi się słowacki teatr PIKI, później sami przygotowujemy spektakl ze wszystkimi chętnymi maluchami. O czym tym razem opowiemy ze sceny? To niespodzianka. Zapraszamy wszystkich, którzy lubią się dobrze bawić.

***

14 sierpnia o 21:00

Teatr Nowy (Kraków)

Griga

wg opowiadań Antoniego Czechowa

reżyseria: Piotr Sieklucki

na scenie: Aneta Wirzinkiewicz, Dominik Nowak, Piotr Sieklucki

czas trwania: 80 minut

***

Wejściówki w cenie 20 zł można kupować w recepcji Sztygarki (Chorzów, ul. Piotra Skargi 34d) oraz w sieci ticketportal.pl

(-)
Materiały organizatra
12 sierpnia 2015

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia