Groteska dla dorosłych

Koncert Agnieszki Chrzanowskiej / nowy program Kabaretu pod Wyrwigroszem

Scena dla Dorosłych Teatru Groteska zaprasza na koncert promujący nowy album Agnieszki Chrzanowskiej (24.XI) i "Kurde Pologne", nowy program Kabaretu pod Wyrwigroszem (26.XI).

24 listopada 2013, godz. 19.00

Nowy albumu Agnieszki Chrzanowskiej "Piosenki do mężczyzny", na którym znajdzie się siedemnaście premierowych kompozycji, to siódmy solowy album artystki, ale pierwszy niemal w całości zawierający jej własne teksty.

Po "Nie bój się nic nie robić", "Cały świat płonie", "Tylko dla kobiet" i "Bez udziału gwiazd" przyszedł czas na "Piosenki do mężczyzny" koncentrujące się wokół problemu porozumienia płci.

Osią albumu jest utwór "Równolegle w przestrzeni", wskazujący na rządzące relacjami kobiet i mężczyzn uprzedzenia, których podstawową przyczyną jest brak wnikliwej wiedzy dotyczącej odmienności natury kobiet i mężczyzn. Kolejne piosenki to próby opisania elementów wzajemnych relacji obojga płci. "Nieforemna rozmowa", "Gdybym mogła pisać wiersze", "Myśli skaczą mi w głowie", "Ciągłość rozmowy" to utwory podejmujące tematykę szeroko pojmowanego komunikowania się. "Senne koszmary" mówią o "czarach", które stosowane są przez wszelkiego typu autorytety, a które uniemożliwiają jednostce własną analizę świata i samodzielne podejmowanie decyzji. Tak zwane "czary" w konsekwencji prowadzą także między innymi do pogłębiania przepaści między kobietami a mężczyznami.

"Do góry nogami" dotyka patologii normalności, nieskończonej ilości zachowań, przekonań i nawyków, które na pierwszy rzut oka wydają się naturalne, tymczasem są zakorzenionymi patologiami, do których bezrefleksyjnie przywykliśmy. W utworze "Na rozstaju chmur", podjęta jest kwestia mitu o dwóch połówkach jabłka, który powoduje niesłychaną ilość frustracji. Idealistyczne podejście jest przeszkodą w prawdziwym poznaniu drugiej osoby. Radość ze wspólnego przeżywania świata pojawia się w utworze "Słońce dnia", natomiast wskazywanie dróg do siebie drugiej osobie to temat utworu "Cień drzewa".

26 listopada o 17.30 i 20.00

"Kurde Pologne"

Krakowski Kabaret pod Wyrwigroszem to jeden z najpopularniejszych kabaretów w Polsce. Występuje we czwórkę: Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski, Maurycy Polaski, Łukasz Rybarski. W procesie twórczym uczestniczy także Tomasz Olbratowski - dziennikarz, satyryk z radia RMF FM.

W najnowszym, tegorocznym programie Kabaretu pod Wyrwigroszem "Kurde Pologne" znajdą Państwo najnowsze skecze, monologi i piosenki. Zobaczyć i usłyszeć można tam m.in. bijące rekordy popularności w You Tube piosenki "Ona nie tańczy dla mnie" i "Oddział specjalny". Błyskawiczne tempo programu, szereg inteligentnych skojarzeń i mnóstwo dowcipnych aktualności stanowią o jego powodzeniu na estradach całego kraju. Spotkanie z Kabaretem pod Wyrwigroszem to absolutna gwarancja śmiesznie spędzonego wieczoru.

 Bilety (parter: 50 zł, balkon: 40 zł)

Rezerwacja biletów: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00

tel. 12 633 37 62, tel/fax 12 632 92 00

centrala: 12 633 48 22, 631 81 80 wew. 227, 238, 252

kasa@groteska.pl

Kasa biletowa jest czynna od poniedziałku do soboty w godz.

8.00-14.00, 15.00-19.00 i na dwie godziny przed każdym spektaklem.

tel. 12 623 79 59; 12 633 48 22 wew. 252

kasa@groteska.pl

(-)
Materiał Teatru
22 listopada 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...