Grudzień we wrocławskim teatrze

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Grudzień w Capitolu zaczyna się spektaklem laureatki Wrocławskiej Nagrody Teatralnej, Agaty Dudy-Gracz "Ja, Piotr Riviere...". Nagrodzone przedstawienie wyjeżdża później do Krakowa, na międzynarodowy festiwal teatralny Boska Komedia. Konkurs Inferno, w którym bierzemy udział, to "wybór najszerzej dyskutowanych spektakli ostatniego sezonu, które oddają temperaturę twórczą i aspiracje polskich artystów teatru", jak piszą organizatorzy festiwalu (www.boskakomedia.pl).

Przed dniem Św. Mikołaja zamieniamy Dużą Scenę w "Zaczarowane podwórko" Jacka Gębury - ten spektakl teatru tańca dla dzieci przenosimy do Capitolu ze Studia TVP Wrocław, gdzie miał premierę w 2012 roku i grany był podczas przebudowy teatru.

W połowie grudnia rozpoczną się próby wznowieniowe do rewii sensacyjnej w reż. Konrada Imieli "Ścigając zło" - piosenki o Jamesie Bondzie. Wystawimy ją w Sylwestra dwukrotnie (o godz. 19 i 21) i już zapraszamy na karnawałowe spektakle w dniach 3, 4 i 5 stycznia. Dawno niegrany Bond wróci po liftingu: do obsady dołączy Błażej Wójcik (od sierpnia na etacie w Capitolu, przedstawił się wrocławianom rolą Korowiowa w "Mistrzu i Małgorzacie"), a w spektaklu usłyszymy dodatkowo najnowszy bondowski hit "Skyfall".

Uzupełniamy także ekipę tancerzy - męską część obsady: zainteresowanych panów zapraszamy na casting taneczny w dniu 6 grudnia, po uprzednim zgłoszeniu do choreografa (j.gebura@teatr-capitol.pl)

Od 1 grudnia w kasie Capitolu odbierać można także bezpłatne wejściówki na spektakl w reż. Michała Znanieckiego "Szukając Leara: Verdi", projekt Fundacji Jutropera. To niezwykłe przedstawienie, zrealizowane w ramach projektu Głos wykluczonych, łączy grupy wykluczonych społecznie z zawodowymi artystami, angażuje gwiazdy świata teatru i opery, świetnych muzyków skupionych w Młodej Polskiej Filharmonii i seniorów-podopiecznych Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu.

Joanna Kiszkis
Materiał Teatru
28 listopada 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...