Grudzień we wrocławskim teatrze

Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

Grudzień w Capitolu zaczyna się spektaklem laureatki Wrocławskiej Nagrody Teatralnej, Agaty Dudy-Gracz "Ja, Piotr Riviere...". Nagrodzone przedstawienie wyjeżdża później do Krakowa, na międzynarodowy festiwal teatralny Boska Komedia. Konkurs Inferno, w którym bierzemy udział, to "wybór najszerzej dyskutowanych spektakli ostatniego sezonu, które oddają temperaturę twórczą i aspiracje polskich artystów teatru", jak piszą organizatorzy festiwalu (www.boskakomedia.pl).

Przed dniem Św. Mikołaja zamieniamy Dużą Scenę w "Zaczarowane podwórko" Jacka Gębury - ten spektakl teatru tańca dla dzieci przenosimy do Capitolu ze Studia TVP Wrocław, gdzie miał premierę w 2012 roku i grany był podczas przebudowy teatru.

W połowie grudnia rozpoczną się próby wznowieniowe do rewii sensacyjnej w reż. Konrada Imieli "Ścigając zło" - piosenki o Jamesie Bondzie. Wystawimy ją w Sylwestra dwukrotnie (o godz. 19 i 21) i już zapraszamy na karnawałowe spektakle w dniach 3, 4 i 5 stycznia. Dawno niegrany Bond wróci po liftingu: do obsady dołączy Błażej Wójcik (od sierpnia na etacie w Capitolu, przedstawił się wrocławianom rolą Korowiowa w "Mistrzu i Małgorzacie"), a w spektaklu usłyszymy dodatkowo najnowszy bondowski hit "Skyfall".

Uzupełniamy także ekipę tancerzy - męską część obsady: zainteresowanych panów zapraszamy na casting taneczny w dniu 6 grudnia, po uprzednim zgłoszeniu do choreografa (j.gebura@teatr-capitol.pl)

Od 1 grudnia w kasie Capitolu odbierać można także bezpłatne wejściówki na spektakl w reż. Michała Znanieckiego "Szukając Leara: Verdi", projekt Fundacji Jutropera. To niezwykłe przedstawienie, zrealizowane w ramach projektu Głos wykluczonych, łączy grupy wykluczonych społecznie z zawodowymi artystami, angażuje gwiazdy świata teatru i opery, świetnych muzyków skupionych w Młodej Polskiej Filharmonii i seniorów-podopiecznych Miejskiego Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu.

Joanna Kiszkis
Materiał Teatru
28 listopada 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...