Gry dla dorosłych

"Krawcowa" - reż. Anna Kandzior - Teatr Gry i Ludzie w Katowicach

Dziś, 31 stycznia w Teatrze Gry i Ludzie w Katowicach rusza stały repertuar dla widzów dorosłych - Gry dla dorosłych. Scena kojarzona dotąd z regularną prezentacją spektakli dla dzieci w cyklu Podwieczorki Teatralne (każda sobota i niedziela o 16:00) oraz serią koncertów muzyki ambitnej Jazz i Ludzie mieści się w budynku starego dworca kolejowego w Dąbrówce Małej w Katowicach od niemal 20 lat.

Miały tam miejsce premiery spektakli dla dorosłych, takich jak „Niezidentyfikowane szczątki ludzkie, czyli prawdziwa natura miłości" i „Miłość Fedry" w reż. Roberta Talarczyka, „Męczennicy" w reż. Macieja Nogiecia, „Kwanty" i "Krawcowa" w reż. Anny Kandziory czy „Pęto" i „Dzikość serca" w reż. Michała Piotrowskiego.

W lutowym repertuarze znaleźć można między innymi przedstawienie inspirowane filmem Davida Lyncha „Dzikość serca", dyplom Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego „VQRV"w reż. Gabriela Gietzky'ego, finalistę konkursu na najlepsze przedstawienie offowe w Polsce „#rozczarowania" o śląskich czarownicach czy performans Pawła Świerczka „Wungiel i donga / Of coal and rainbow" prezentowany dotąd tylko w Berlinie, Atenach i Warszawie.

W marcu i kwietniu w planach Gier dla dorosłych jest m.in. premiera spektaklu o noblistce z Katowic - Marii Goeppert-Mayer, prezentacja zwycięzcy tegorocznej Katowickiej Rundy Teatralnej pt. "Zenit" w wykonaniu Teatr ROBIMY czy wznowienie finalisty 22. Ogólnopolskiego Konkursu na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej - "Kamienie" w reż. Bartłomieja Błaszczyńskiego.

Tymczasem w piątek 31.01 o 19:00 "Krawcowa" Katarzyny Błaszczyńskiej w reżyserii i wykonaniu Anny Kandziory oraz Beaty Zawiślak. Bilety 15/25 zł.

Michał Piotrowski
Materiał Teatru
31 stycznia 2020

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...