Grzegorz Jarzyna triumfuje w Zabrzu

9. Festiwal Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość przedstawiona

W zakończonym dziś IX Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" Zabrze 2009 wzięło udział osiem zespołów teatralnych z całej Polski.

W ciągu festiwalowego tygodnia bardzo liczna festiwalowa publiczność obejrzała również osiem spektakli teatralnych. w reż. Grzegorza Jarzyny „Między nami dobrze jest” Teatru Rozmaitości w Warszawie, ”Dzień Walentego” w reż. Tomasza Zygadły Teatru im.J.Osterwy w Gorzowie Wlkp., „Szajba” w reż.Jana Klaty Teatru Polskiego we Wrocławiu, „Zbombardowani” w reż. Marka Kality Teatru Konsekwentnego w Warszawie, „Proca” w reż. Romualda Szejda Sceny Prezentacje w Warszawie,”Rowerzyści” w reż. Anny Augustynowicz Teatru im. S. Jaracza w Łodzi i Teatru Współczesnego w Szczecinie, ”Fotografie” w reż. Pawła Kamzy Teatru im. H.Modrzejewskiej w Legnicy oraz spektakl Mariusa von Mayenburga „Brzydal” w reż. Rafała Matusza zaprezentowany przez Teatr Nowy w Zabrzu. 

Zgodnie z regulaminem, decyzją zabrzańskiej publiczności IX Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" Zabrze 2009 wygrał spektakl Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny -.  

Tegoroczny festiwal z pewnością należy uznać za bardzo udany. Dotyczy to zarówno jego organizacji jak, co jeszcze ważniejsze, poziomu artystycznego. Znakomity dobór konkursowych spektakli przez dyrektora Jerzego Makselona i przygotowanie samego festiwalu, którego szarą eminencją jest młoda ale doświadczona sekretarz festiwalu Beata Dąbrowiecka, wyznaczył wysoką poprzeczkę na następną jubileuszową bo 10. Już edycję „Rzeczywistości przedstawionej”.

RK
Dziennik Teatralny
26 października 2009
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia