GTM gościnnie na scenie Centrum Kultury Studenckiej

Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza

W najbliższych miesiącach Gliwicki Teatr Muzyczny będzie gościnnie występował na scenie Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO w Gliwicach przy ulicy Pszczyńskiej.

W siedzibie GTM przy ul. Nowy Świat do końca roku trwa remont, po zakończeniu którego zaprosimy gliwiczan do odnowionej sali widowiskowej, wyposażonej w nowy system wentylacji oraz scenę o znacznie większych możliwościach technicznych. Tymczasem jednak, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom widzów, zapraszamy do Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO Politechniki Śląskiej, gdzie w październiku, listopadzie i grudniu zaprezentujemy cztery muzyczno-teatralne i muzyczne tytuły: "Wampiry w Mrowisku", "Wieczna wędrówka", "Wampirki i smoczątka" oraz "Wiedeń moich marzeń". Ponadto na scenie Mrowiska zagości XXII Jazz Sessions.

Pierwszy z nich to dostosowana do nowej przestrzeni wersja najnowszej produkcji GTM, widowiska "Wampiry i upiory", zrealizowanego we wrześniu w Ruinach Teatru "Victoria". To inscenizowany koncert, na który składają się największe przeboje musicali traktujących o tytułowych wampirach i upiorach: "Taniec wampirów", "Upiór w operze", "Fantom" i innych. W wykonaniu solistów i wokalistów GTM (Wioletty Białk, Jolanty Kremer, Michała Musioła, Macieja Pawlaka, Andrzeja Skorupy, Przemysława Witkowicza) oraz tancerzy teatru (m.in. Macieja Trąbki w roli wampira) upiorno-wampiryczna groza zamieni się w emocjonujący wieczór, w czasie którego widzowie będą mieli okazję nie tylko wysłuchać musicalowych hitów, ale i dowiedzieć się co nieco o samych wampirach i wampiryzmi e.

Nie mniej emocji czeka dzieci w czasie grudniowych spotkań z wampirkami i smoczątkami. Na to interaktywne widowisko złożą się m.in. piosenki o wampirach, upiorach i smokach. Dla naszych najmłodszych widzów artyści GTM przygotowali również zabawy i konkursy oraz inne atrakcje, takie jak malowanie twarzy, dzięki któremu słodkie pociechy zamienią się na parę chwil w prawdziwe upiorki i potworki!

W listopadzie zapraszamy z kolei na koncert muzyki chóralnej "Wieczna wędrówka", na który złożą się dzieła muzyki niemieckiej okresu romantyzmu oraz muzyki polskiej i amerykańskiej XX wieku. Ze sceny zabrzmią m.in. utwory Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego, Krzysztofa Pendereckiego i Aarona Coplanda, a także zmarłego niedawno gliwickiego artysty Norberta Blachy. Zaprezentują je połączone siły Chóru Gliwickiego Teatru Muzycznego oraz Zespołów Wokalnych Akademii Muzycznej w Katowicach pod dyrekcją dr hab. Krystyny Krzyżanowskiej-Łobody. Koncert wzbogacą wiersze wrocławskiej poetki Urszuli Kozioł, czytane przez Annę Polony, która po raz kolejny zagości w Gliwicach na zaproszenie Gliwickiego Teatru Muzycznego.

W grudniu odbędą się w Mrowisku koncerty "Wiedeń moich marzeń", w czasie których zespół naszego teatru zabierze widzów w sentymentalną podróż po świecie dawnego cesarsko-królewskiego Wiednia. Salony arcyksiążąt, ambasadorów, posłów, wystawne bale, miłość, walc, kobiety i śpiew - czyli wszystko to, z czego pełną garścią czerpali autorzy popularnych operetek, pokazane zostanie podczas jednego wieczoru. Wystąpią m.in. soliści GTM Wioletta Białk, Jolanta Kremer, Anita Maszczyk, Arkadiusz Dołęga i Michał Musioł.

Warto dodać, że Centrum Kultury Studenckiej MROWISKO samo ostatnio przeszło szeroko zakrojoną przebudowę. Z dawnej studenckiej stołówki zmieniło się w nowoczesny ośrodek kultury, służący przede wszystkim studentom, ale i pozostałym mieszkańcom Gliwic. Tym milej nam zaprosić w jego gościnne progi naszych widzów - miłośników musicalu, operetki oraz dzieci.

W programie:

29 października 2013 /wt/ 19.13

"Wampiry w mrowisku" - wieczór muzyczny pełen grozy, humoru i miłości

Bilety: norm. 27 zł / ulg. 22 zł

6 listopada 2013 /śr/ 19.00

"Wieczna wędrówka" - koncert muzyki chóralnej ze specjalnym udziałem ANNY POLONY

Bilety: norm. 27 zł / ulg. 22 zł

8 listopada 2013 /pt/ 19.00

XXI JAZZ SESSIONS - koncert - wyst. Piotr Schmidt Quintet feat. Walter Smith III

Bilety: 30 zł

30 listopada 2013 /sb/ 18.13

"Wampiry w mrowisku" - wieczór muzyczny pełen grozy, humoru i miłości

Bilety: norm. 27 zł / ulg. 22 zł

1 grudnia 2013 /nd/ 17.13

"Wampiry w mrowisku" - wieczór muzyczny pełen grozy, humoru i miłości

Bilety: norm. 27 zł / ulg. 22 zł

2 grudnia 2013 /pn/

- 9.30 i 11.30

"Wampirzyki i Smoczątka" - widowisko interaktywne dla dzieci

Bilety: 16 zł

- 18.30

"Wiedeń moich marzeń" - widowisko muzyczne w 2 częściach

Bilety: norm. 30 zł / ulg. 25 zł

4 grudnia 2013 /śr/

- 9.30 i 11.30

"Wampirzyki i Smoczątka" - widowisko interaktywne dla dzieci

Bilety: 16 zł

- 18.30

"Wiedeń moich marzeń" - widowisko muzyczne w 2 częściach

Bilety: norm. 30 zł / ulg. 25 zł

5 grudnia 2013 /cz/ 9.30 i 11.30

"Wampirzyki i Smoczątka" - widowisko interaktywne dla dzieci

Bilety: 16 zł

 

(-)
Materiał Teatru
16 października 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...