Gwałtowna burza zerwała premierę

"Człowiek na moście" - reż. Jacek Głomb - Teatru im. Modrzejewskiej z Legnicy

"Człowiek na moście" Roberta Urbańskiego na swoją premierę będzie musiał poczekać do 13 czerwca. Burza, która przeszła w piątkowy wieczór nad miastem, uniemożliwiła wystawienie plenerowego spektaklu, który miał być teatralną inauguracją Ogólnopolskiego Turnieju Chórów "Legnica Cantat".

Tym razem prognoza pogody, która wskazywała na możliwość załamania pogody, okazała się nadzwyczaj precyzyjna. Gwałtowna ulewa zaczęła się wyjątkowo i wręcz złośliwie punktualnie, bo dokładnie o 20.30, czyli o godzinie, o której powinno zacząć się przedstawienie.

Okolicznościowy antrakt na powitanie premierowej publiczności, jakim był występ legnickiego chóru Madrygał, jeszcze się odbył, bo zarówno członków chóru, jak i widzów chroniło przed deszczem obszerne wnętrze zamkowej bramy wjazdowej. Nie na wiele zdało się jednak przedłużanie tego występu. Burza rozszalała się na dobre.

O 21.30 było już wiadomo, że przedstawienie się nie odbędzie. Nadal lało, błyskało i grzmiało, choć nie takiego widowiska typu światło i dźwięk oczekiwali widzowie i premierowi goście. Wybrukowany dziedziniec legnickiego Zamku Piastowskiego, na którym stały kałuże wody, był już zbyt niebezpieczny dla wykonawców tej przygotowanej z dużym rozmachem plenerowej inscenizacji (m.in. z udziałem koni, ale także aut i innych pojazdów). Nie było wyjścia. Dyrektor teatru i reżyser spektaklu Jacek Głomb zmuszony był odwołać przedstawienie.

Premiera "Człowieka na moście" została przełożona na piątek 13 czerwca i rozpocznie się o godz. 20.30. Kolejne spektakle zaplanowano na 14, 20 i 21 czerwca.

Grzegorz Żurawiński
Materiał Teatru
26 maja 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia