Gwarancje Kultury 2013

Brzyk, Świątek i zespół TR Warszawa wśród nominowanych

Każdego roku w kwietniu, w rocznicę swojego powstania TVP Kultura obchodzi urodziny, przyznając jednocześnie nagrody – Gwarancje Kultury – najciekawszym, najbardziej wyrazistym osobowościom artystycznym ubiegłego sezonu w poszczególnych kategoriach.

W tym roku na uroczystość wręczenia Gwarancji Kultury i 8. Urodziny TVP Kultura zapraszamy 13 kwietnia o godz. 19.00 do Studia S1, na ul. Woronicza 17. Wydarzenie uświetni swoim koncertem Kurt Elling – gwiazda światowej wokalistyki jazzowej.

Nominacje w kategorii TEATR:

Remigiusz Brzyk – za reżyserię przedstawienia Korzeniec na podstawie powieści Zbigniewa Białasa w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Spektakl, który w nowoczesnej formie teatralnej ukazuje, jak w historii tajemniczego morderstwa sprzed stu lat odbijają się współczesne problemy, a lokalna sosnowiecka opowieść nabiera cech uniwersalnych.

Kornel Mundruczó i zespół aktorski TR Warszawa – za zespołową kreację w przedstawieniu Nietoperz. Spektakl, który rozpętuje groteskowy, muzyczno-teatralny żywioł, by zadać jedno z najpoważniejszych pytań: czy człowiek ma prawo sam zdecydować o zakończeniu swego życia?

Paweł Świątek – za kongenialne przełożenie prozy Doroty Masłowskiej na teatralny język w Pawiu królowej w Starym Teatrze w Krakowie. Spektakl będący obiecującym początkiem pracy młodego reżysera, obdarzonego oryginalną wyobraźnią sceniczną.

(-)
Materiał TVP Kultura
25 marca 2013
Teatry
TVP Kultura

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia