Gwiazdy teatru i tancerze

każdy chce sprzedać to, co najlepiej potrafi

Gwiazdy teatru, tancerze z programów rozrywkowych - wszystko się miesza. Jedni i drudzy jeżdżą do widza...

Odkąd Mariusz Treliński zatrudnił tancerzy biorących udział w "Tańcu z gwiazdami" w realizacji "Traviaty" na deskach Opery Narodowej, podział na sztukę wysoką i niską przestał właściwie istnieć. A może przypieczętował to, o czym wszyscy wiedzieli od dawna: każdy chce sprzedać to, co najlepiej potrafi.

Wątpliwość

Teatr Polonia w Warszawie stawia na gwiazdy. Szuka ciekawego ale jednocześnie bezpiecznego finansowo repertuaru. Najlepszym przykładem jest "Wątpliwość", sztuka dobrze napisana, z wyczuciem dialogu, możliwością stworzenia pełnokrwistych, wielowymiarowych ról aktorskich. Piotr Cieplak zaprosił do udziału w spektaklu wielkie aktorskie gwiazdy: Krystynę Jandę i Cezarego Kosińskiego oraz aktorki mniej znane: Lidię Sadową i Żanne Gierasimową.

"Watpliwość" to sztuka bardzo ważna, bo pokazuje, jakim piekłem może być obmowa, a jakim wyzwaniem i próbą dla każdego z nas - zaufanie i prostolinijność.

Lady Fosse

Czasami słowa są zbędne. Wystarczy taniec, by opowiedzieć jakąś historię. Tytułowa Fosse (Edyta Herbuś), pełna wdzięku i wrodzonej elegancji, ponętna, czasem drapieżna, a czasem romantyczna wyraża w tańcu istotę kobiecej natury. Skrywane pragnienia, ukryte twarze głównej bohaterki odsłaniają się w tańcu. A tańczą mistrzowie, których publiczność zna z "Tańca z gwiazdami" i "You can dance: Edyta Herbuś, Anna Bosak, Ewa Szabatin, Barbara Zielińska, Tomasz Barański, Łukasz Czarnecki, Rafał Maserak, Marcin Olszewski.

Na co dzień rywalizują ze sobą, w tym programie korzystając z różnych stylistyk muzycznych, próbują opowiadać, wzruszać i bawić. Tym razem ich taniec został ułożony w fabularną opowieść o miłości, zdradzie, rozstaniach i powrotach...

Wątpliwość
Teatr Nowy (ul. Dąbrowskiego 5)
niedziela 23.05., godzina 17 i 20
bilety: 125 zł

Lady Fosse
Teatr Wielki (ul. Fredry 9)
poniedziałek 24.05., godzina 18
bilety: 50-80 zł

Stefan Drajewski
Polska Głos Wielkopolski
22 maja 2010

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia