Hamlet na 70-lecie

"Hamlet" - reż. Tadeusz Bradecki - Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy

Rok 2019 będzie dla nas rokiem obchodów 70-lecia Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.

Rok 2019 będzie dla nas rokiem obchodów 70-lecia Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.

Rozpoczniemy je premierą jednego z najważniejszych światowych dramatów. Będzie to „Hamlet" Williama Shakespeare'a. W tytułowej roli zobaczymy Krzysztofa Szczepaniaka, a spektakl wyreżyseruje Tadeusz Bradecki. Sztuka zostanie wystawiona po raz pierwszy w Polsce w nowym przekładzie – Piotra Kamińskiego. Premiera odbędzie się 18 stycznia 2019 roku na Scenie im. G. Holoubka.

W ciągu 70 lat swego istnienia Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy doczekał się trzech inscenizacji „Hamleta". W 1962 roku spektakl wyreżyserował Gustaw Holoubek, zagrał też tytułową rolę. W 1979 roku Holoubek ponownie wyreżyserował ten dramat, a Hamleta zagrał Piotr Fronczewski. Trzecią inscenizację w 1992 roku, z tytułową rolą Mariusza Bonaszewskiego, wyreżyserował Andrzej Domalik.

18 stycznia otwarta zostanie również wystawa „Hamlet w Teatrze Dramatycznym" prezentująca zapis zdjęciowy z dotychczasowych inscenizacji (w Galerii Teatru Dramatycznego w PKiN).

W związku z obchodami jubileuszu jednej z największych i najstarszych teatralnych scen w Warszawie, Teatr Dramatyczny przygotowuje m.in. wystawę stałą pt. „70 lat Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy 1949-2019".

(-)
Materiał Teatru
20 grudnia 2018
Portrety
Tadeusz Bradecki

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia