Hamlet na chwilę przed startem Festiwalu Szekspirowskiego

"Hamlet. Cisza ciała" - reż:Roberto Bacci

18 i 19 czerwca, na deskach Teatru Wybrzeże książę Hamlet znów będzie przeżywał swój odwieczny dylemat.

Jeden z najsłynniejszych dramatów Szekspira w reżyserii Roberto Bacci, współpracownika Jerzego Grotowskiego, który w czwartek 18 czerwca będzie miał swoją polską premierę w Gdańsku. Spektakl HAMLET/Amletto. Nella Carne il Silenzio (Hamlet. Cisza ciała) przygotowany przez Compagnia Laboratorio di Pontedera z Włoch zostanie zaprezentowany w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku dwa razy.

Stefano Geraci, dramaturg przedstawienia, tak pisze o goszczącym w gdańskim Teatrze spektaklu: - Jak opowiedzieć historię Hamleta? Każdy teatr wybiera własnego księcia Danii. A jednak być może to złudzenie. Lepiej powiedzieć, że to sam Hamlet, z całą swoją siłą uwodzenia, za każdym razem gdzie indziej postanawia znaleźć tymczasowe schronienie.

Organizatorami gdańskich prezentacji są: Gdański Teatr Szekspirowski i Fundacja Theatrum Gedanense. Spektakl jest przedsmakiem, zapowiedzią XIII Międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego który odbędzie się w Trójmieście w dniach 1-10 sierpnia 2009 r. 

Tegoroczny Festiwal będzie dłuższy niż poprzednie. Zaplanowano aż dziesięć dni, których plan pęka w szwach. Prawdopodobnie największym wydarzeniem imprezy będzie "Hamlet" w wykonaniu słynnej amerykańskiej grupy The Wooster Group.

Natalia Klimczak
www.wiadomosci24.pl
19 czerwca 2009

Książka tygodnia

Sztuka aktorska Aleksandry Śląskiej
Uniwersytet Gdański
Marta Cebera

Trailer tygodnia