Hanna Bieluszko pokaże swój monodram w sobotę

"Bóg, ja i pieniądze" nad Zalewem Nowohuckim

Widzowie kojarzą ją głównie z serialu "M jak miłość", w którym grała doktor Renie, przyjaciółkę Marysi Zduńskiej - jednej z głównych bohaterek telewizyjnego tasiemca, oraz z "Barw szczęścia", gdzie wciela się w postać Krystyny Złotej. Krakowska publiczność zna ją też z desek Teatru Słowackiego, w którym trzy lata temu obchodziła 35-lecie pracy artystycznej. Mówiła wtedy, pół żartem do swoich scenicznych koleżanek po fachu: "Nie cieszcie się, nie wybieram się na emeryturę".

I rzeczywiście, Hanna Bieluszko nie zwalnia tempa i nadal porywa publiczność swoim temperamentem. Teraz wraca na plenerowe deski Łaźni Nowej po wielu latach od swoich występów jeszcze w Stowarzyszeniu Teatralnym Łaźnia, które mieściło się na krakowskim Kazimierzu. W najbliższą sobotę na scenie rozstawionej nad Zalewem Nowohuckim, zobaczymy jej monodram "Bóg, ja i pieniądze".

Bohaterkę Marię, emerytowaną nauczycielkę, spotykamy podczas codziennych zakupów. Ta banalna z pozoru sytuacja okazuje się początkiem fascynujących i poruszających zwierzeń dojrzałej kobiety, która jest równocześnie naiwna i mądra, zagubiona i bohaterska, zwykła i niezwykła. Cały spektakl jest jak autoterapia: trochę śmieszna, trochę smutna, skłaniająca do uważniejszego spojrzenia w lustro.

Przedstawienie wyreżyserował Maciej Wojtyszko, laureat nagrody im. Leona Schillera, znany krakowskie] publiczności z takich spektakli, jak "Kraina kłamczuchów", "Bułhakow" czy "Narodziny Fryderyka Demuth".

Po spotkaniu zaplanowano spotkanie z aktorką, w trakcie którego opowie jak to jest być scenicznym kameleonem.

Ja, Bóg, kasa

Sobota, 5 sierpnia, godz. 20, Zalew Nowohucki Wstęp wolny. Aleksandra Sutawa

Monodram "Bóg, ja i pieniądze" jest niczym autoterapia.

Aleksandra Sulawa
Dziennik Polski
4 sierpnia 2017
Wątki
Lato 2017

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

„Tootsie" – reż. Magda...
Magdalena Piekorz
„Tootsie" jest to historia opowiadają...