Herald Angel dla "Turandot"

"Turandot" - reż. Paweł Passini - Teatr Centralny w Lublinie

Spektakl w reż. Pawła Passiniego otrzymał 19 sierpnia prestiżową nagrodę Bank of Scotland Herald Angel przyznawaną wydarzeniom i artystom biorącym udział w sierpniowych festiwalach w Edynburgu

Krytycy "The Herald" uhonorowali spektakl zespołów neTTheatre i Grupy Coincidentia obok czterech innych teatrów z Edinburgh International Festival i Edinburg Fringe Festival. W trakcie uroczystości nagrodę specjalną odebrał także Jim Haynes, współtwórca Teatru Travers, jedna z legend festiwali w Edynburgu.

Wręczając statuetkę polskim twórcom, Keith Bruce określił przedstawienie jako "niezwykłe wydarzenie w stylistyce punk". Kapituła nagrody podkreślała unikalny charakter spektaklu, wybijający się ponad program edynburskich prezentacji i uznała za najlepszy przykład awangardowych poszukiwań teatralnych.

Nagroda Herald Angel trafia w ręce polskich artystów po trzech latach przerwy. W 2008 roku nagrodę za rolę w spektaklu "Psychosis" otrzymała Magdalena Cielecka.

Dwa dni wcześniej kapituła Total Theatre Awards ogłosiła listę nominacji do swoich nagród za rok 2011 gdzie także znalazła się produkcja "Turandot".

Ogłoszenie nagród Total Theatre nastąpi 25 sierpnia.

(-)
Materiały Teatru
23 sierpnia 2011

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...