Herbatka z Alicją

"Szalony podwieczorek" - reż. Wioleta Komar - Teatr Rondo w Słupsku

W niedzielę młodzi aktorzy ze słupskiego teatru Rondo z grupy Słudzy Lorda Szambelana wystąpią w spektaklu pod tytułem "Szalony podwieczorek"

Przedstawienie w reżyserii Wiolety Komar powstało na motywach książek "Alicja w Krainie Czarów” i "Po drugiej stronie lustra" Lewisa Carrolla. Opowiada historię dziewczynki, która we śnie zbłądziła w krainie, w której wszystko jest możliwe.

– Scenariusz w dużej mierze powstał dzięki młodzieży – mówi Wioleta Komar. – Aktorzy przeczytali książki i wybrali sceny, które najbardziej im się podobały. Połączyliśmy je w opowieść o przygodach Alicji.
Obok głównej bohaterki widzowie poznają szyderczego Kota, przeniosą się na dwór Królowej Kier i zagrają z nią w krykieta, a nawet mogą zostać ściętymi o głowę. Po przedstawieniu zobaczyć będzie można wystawę zdjęć z przygotowań do spektaklu, a także skosztować "szalonych ciasteczek”.

Od premiery w marcu spektakl został nagrodzony m.in. Grand Prix XLVI Wojewódzkiego Konkursu Teatrów Szkolnych o Nagrodę "Bursztynowej Maski” w Gdańsku, a aktorki Klaudia Młynarczyk za rolę Alicji i Hania Podskarbi za rolę Królowej Kier otrzymały indywidualne nagrody aktorskie.

Początek przedstawienia w niedzielę o godz. 17. Bilety w cenie siedmiu i pięciu złotych są już do kupienia w kasie Ronda.

Daniel Klusek
gp24.pl
4 grudnia 2010

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia

11. Międzynarodowy Fes...
Wiesław Czołpiński
To będzie twórcze spotkanie młodych l...