Hippisi zajęli Capitol

"Hair" - reż: Konrad Imiela - Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu

To druga próba przeniesienia jednego z najsłynniejszych musicali na świecie na polską scenę. Pierwszy za "Hair" zabrał się Wojciech Kościelniak w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Teraz tekst Gerome\'a Ragniego i Jamesa Rado przedstawi Konrad Imiela, szef Capitolu. Spektakl premierowy w niedzielę.

We wrocławskim spektaklu [na zdjęciu] głównymi bohaterami (choć właściwie w "Hair" liczy się bohater zbiorowy) będą: Bergerem - Bartosz Picher, a Sheilą na zmianę Agnieszka Bogdan i Justyna Antoniak. Na scenie zobaczymy 37 aktorów i 10 muzyków. Możemy spodziewać się też multietnicznej obsady. 

- Nie zgadzam się, że "Hair" nie przystaje do naszych realiów. Co prawda dziś"wojną w Wietnamie" jest np. wojna z korporacjami, ale bunt przeciwko zastanej rzeczywistości to wciąż aktualny temat. Staraliśmy się też przetłumaczyć anglojęzyczny tekst tak, żeby był zrozumiały dla dzisiejszego odbiorcy. Z subtelnymi odwołaniami do polskiej rzeczywistości - mówi Konrad Imiela, który wraz z Agnieszką Imielą był autorem polskiego tłumaczenia.

Musical o życiu młodych hippisów powstał 46 lat temu. W 1968 r. premiera spektaklu w Biltmore Theatre była dużym sukcesem, ale międzynarodowy megahit z "Hair" zrobił Milosz Forman, reżyserując 11 lat później filmową wersję przedstawienia z Treatem Williamsem i Beverly D\'Angelo. 

"Hair" Teatr Muzyczny Capitol, przedpremierowe spektakle: 22-23.01, godz. 19, premiera: 24.01, godz. 17, bilety: 30-45 zł.

MW
POLSKA Gazeta Wrocławska
23 stycznia 2010

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia