Historia Gołdy Tencer

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Polskie Radio RDC i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zapraszają na spotkanie z Gołdą Tencer. Spotkanie z cyklu „Moja Historia”, którego gospodarzem jest dziennikarz Stacji – Mike Urbaniak, odbędzie się w czwartek 17 marca o godz. 19:00. Nagranie rozmowy wyemitowane zostanie na antenie RDC w poniedziałek 23 marca po godz. 20:00.

„Moja Historia" to rozpoczęty w marcu ub.r. cykl rozmów z najwybitniejszymi artystami polskiego teatru, którzy opowiadają o swoim życiu na scenie i w kulisach. O ludziach, którzy ich otaczają – swoich mistrzach i przyjaciołach oraz o tym, co ich ukształtowało i co jest im bliskie. Od stycznia 2015 r. kuratorem i prowadzącym jest dziennikarz kulturalny Polskiego Radia RDC – Mike Urbaniak. Spotkania z aktywnym udziałem publiczności będą odbywać się raz w miesiącu. Biograficzne opowieści bohaterów opatrzone będą materiałami ikonograficznymi, a także specjalnie nagranymi materiałami filmowymi. Do rozmowy zaproszeni zostaną również goście specjalni, których pytania i refleksje pozwolą skierować uwagę na szczególnie interesujące słuchaczy zagadnienia.

Wstęp na spotkanie z Gołdą Tencer - aktorką, reżyserką i piosenkarką żydowskiego pochodzenia jest bezpłatny. Rezerwacja miejsc pod adresem: bilety@instytut-teatralny.pl lub telefonicznie - (22) 501 70 02. Rozpoczęcie o godz. 19:00 w Instytucie Teatralnym przy ul. Jazdów 1 w Warszawie. Retransmisja spotkania na antenie RDC w audycji „Pan od Kultury" w poniedziałek 23 marca po godz. 20:00.

Mike Urbaniak jest dziennikarzem kulturalnym, krytykiem teatralnym, autorem rozmów z wybitnymi postaciami polskiej kultury, głównie teatru. Współpracuje w wieloma tytułami prasowymi. W Polskim Radiu RDC prowadzi m.in. autorski program „Pan od kultury" nadawany w każdy poniedziałek o godz. 20:00 do 22:00 oraz w wersji półgodzinnej od wtorku do czwartku o 17:30.

(-)
Materiał Organizatora
13 marca 2015
Portrety
Gołda Tencer

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...