Historia na imprezie

"Kamasutra" - reż. Aldona Figura - Teatr Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie

”Kamasutra” to podręcznik sztuki życia. Mówi, jak spędzać czas, celebrować jedzenie i picie, z kim się przyjaźnić, jak osiągnąć harmonię ciała, emocji i umysłu. „Kamasutrę” przenika zmysłowość, która nie ogranicza się do miłości, ale wzbogaca nas w różnych wymiarach. Seks jest tu najwyższą formą przyjemności, a przyjemność to esencja udanego życia.

Premiera spektaklu „Kamasutra. Nauka rozkoszy" w przekładzie Marii Krzysztofa Byrskiego i adaptacji Edyty Dudy-Olechowskiej odbędzie się 25 stycznia 2013 roku na Scenie Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego. Reżyseruje Aldona Figura, scenografię przygotował Jan Kozikowski.

Według Watsjajany człowiek powinien się spełniać równocześnie w kilku sferach. Przyjemność, pieniądze, religia - trzeba dążyć do osiągnięcia satysfakcji w każdej z tych dziedzin. W akcie seksualnym wszystkie zmysły jednocześnie znajdują zaspokojenie, dzięki niemu przeżywamy najintensywniejsze emocje. – mówi Maria Krzysztof Byrski, autor przekładu.

"Kamasutrę" od większości podręczników i traktatów odróżnia poetycki język. Korzystając z oryginalnego tekstu postanowiliśmy opowiedzieć współczesną historię, rozgrywającą się na imprezie w domu młodego playboya. - mówi reżyserka Aldona Figura.

Wystąpią: Małgorzata Rożniatowska, Joanna Jeżewska, Maria Dejmek, Zdzisław Wardejn, Kamil Siegmund / Piotr Stramowski i Marcin Sitek. Na kontrabasie akompaniuje Daniel Biel.

Zapraszamy na sceniczną wersje hinduskiego traktatu sprzed tysiąca sześciuset lat.

(-)
Materiał Teatru
14 stycznia 2013

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Dzień Dziecka w Baju P...
Zbigniew Lisowski
Wycieczka po Teatrze Baj Pomorski w T...