Historia o dojrzewaniu i odkrywaniu

"Chłopiec z gwiazd" - reż. Oleg Żugżda - Teatr Banialuka w Bielsku-Białej

Teatr Lalek Banialuka przypomina swoim widzom klasyczną już baśń Oscara Wilde „Chłopiec z gwiazd". Bogata w symbole i metafory historia o dojrzewaniu i odkrywaniu prawdziwych wartości została przedstawiona w niezwykle poetycki, a jednocześnie atrakcyjny sposób.

Na pozór ascetyczna scenografia, inspirowana gotycką prostotą pozwala połączyć stylizowane elementy z projekcjami multimedialnymi. Wykonane z wielką precyzją i dbałością o szczegóły lalki budują atmosferę i ogólny wyraz przedstawienia, które uwodzi widzów swoją prostotą i skłania do refleksji.

Baśń opowiada losy chłopca o niezwykłym pochodzeniu. Młodzieniec skupiony na własnej urodzie i wyjątkowości porzuca rodziców i idzie w świat. Za sprawą złego Czarodzieja, na krótką chwilę staje się Idolem.  Jednak szybko okazuje się, że zdobyty poklask ma wysoką cenę, a sława jest krótkotrwała. Straciwszy wszystko chłopiec wyrusza na poszukiwanie matki by odzyskać jej miłość i przebaczenie...

Pełna różnorodnych emocji i wzruszeń opowieść podejmuje nieustająco aktualny temat piękna i brzydoty, dobra i zła. Czy wszystko to co piękne rzeczywiście jest dobre? Czy to co brzydkie naprawdę jest złe? To pytania, które co jakiś czas warto sobie stawiać na nowo.

(-)
Materiał Teatru
24 lutego 2016
Portrety
Oleg Żugżda

Książka tygodnia

Zero zahamowań
Wydawnictwo: Agora
Michał Rusinek

Trailer tygodnia

8. Festiwal Teatru Ukr...
Nadiia Moroz-Olshanska
Sztuka jest niezbędną częścią życia...