"Hotel Savoy" i "Kokolobolo..." na początek sezonu

wrześniowe premiery w Teatrze Nowym w Łodzi

Hotel Savoy - niegdyś inspiracja dla Rotha do napisania swej debiutanckiej powieści pod tym samym tytułem teraz przeobraża się w trzecią scenę Teatru Nowego. Polska prapremiera spektaklu "Hotel Savoy" odbędzie się 15 września 2012 r. o godz. 20:00 w Hotelu Savoy (ul. Traugutta 6).

Reżyser zabierze widzów w trzygodzinną podróż po wszystkich - nawet najciemniejszych - zakamarkach Savoyu, więc lepiej wziąć sobie do serca przestrogę jednego z bohaterów, że "nikt nie ujdzie cało z hotelu Savoy". 

Jacek Głomb powoła do życia legendarnego króla łódzkiego podziemia, Ślepego Maksa. Przedwojenna atmosfera Łodzi zagości na scenie Dużej Sali Teatru Nowego, która stanie się słynną restauracją Kokolobolo, miejscem spotkań szajki Maksa i jego koleżki, Szai Magnata. Zapraszamy na wspólnego kielicha do stolika (w Kokolobolo), na wspólne śpiewanie i granie (piosenek odwołujących się do folkloru wielonarodowych łódzkich przedmieść i podwórek.). Prapremiera sztuki Roberta Urbańskiego "Kokolobolo, czyli opowieść o przypadkach Ślepego Maksa i Szai Magnata" już 22 września 2012 r. o godz. 19:00 w Dużej Sali Teatru Nowego. 

Koproducentem spektaklu "Hotel Savoy" jest Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi. Obie premiery odbędą się w ramach festiwalu Łódź Czterech Kultur 2012-Generacje.

(-)
Materiały Teatru
29 sierpnia 2012

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia