I co najważniejsze - żadnej polityki!

"Złanocki, czyli bajki dla potłuczonych" - reż. Jerzy Jan Połoński - Teatr Rozrywki

Na Małej Scenie Teatru Rozrywki ostatnie próby spektaklu "Złanocki czyli bajki dla potłuczonych". Premiera 11 kwietnia. Reżyserem spektaklu jest Jerzy Jan Połoński, który wyreżyserował w Rozrywce wcześniej spektakl "Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogorodu".

"Bajki dla potłuczonych", które stanowią kanwę tego satyrycznego spektaklu, prezentował niegdyś na scenie Kabaret Potem, powstały w 1984 roku, w Zielonej Górze. W jego skład wchodzili studenci tamtejszej Wyższej Szkoły Pedagogicznej: Dariusz Kamys, Mirosław Gancarz, Joanna Kołaczkowska, Leszek Jenek, Adam Pernal. Liderem grupy był Władysław Sikora, również autor większości prezentowanych przez Potem tekstów.

"Bajki dla potłuczonych" napisano w roku 1991. I choć wydaje się, że to czasy prehistoryczne, to jednak teksty nic nie straciły na aktualności. Zasługa to pewnie specyficznego poczucia humoru, które z powodzeniem prezentował Potem. Błyskotliwe skojarzenia, pobudzanie wyobraźni, surrealizm i - co najważniejsze - żadnej polityki! Znakomite teksty i dowcipne piosenki ożyją na nowo w interpretacji aktorów Teatru Rozrywki.

Zapraszamy!

Premiera 11 kwietnia 2014 o godz. 19.30.

Spektakl grany również, 10, 12, 13, 15, 21 i 23 kwietnia.

(-)
Materiał Teatru
2 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki