Ich przyjaźń zostanie poddana próbie

"Kukuryku na patyku..." - reż. András Veres - Teatr Lalki i Aktora Kubuś

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach zaprasza od 29 maja na spektakl "Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich" Paula Maara w reż. Andrása Veresa z Węgier.

"Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich" Paula Maara, wielokrotnie nagradzanego za twórczość dla dzieci i młodzieży niemieckiego pisarza, to bardzo zabawna, ale jednocześnie mądra i wzruszająca opowieść o dwóch przyjaciołach, którzy różnią się od siebie wyglądem i charakterem. Pewny siebie Dezyderiusz posturą i sposobem zachowania dominuje nad mniejszym, strachliwym Kminkiem.

Przyjaciele beztrosko spędzają czas na wspólnych zabawach, psotach i kłótniach. Potrafią zadziwić i rozśmieszyć niejedną, cyrkową sztuczką. Gdy jednak zjawia się przebiegły Dobosz ze swoim wspaniałym bębnem, ich przyjaźń zostaje poddana prawdziwej próbie.

Dobosz bez skrupułów wykorzystuje ich dziecięcą naiwność i fascynację. Dezyderiusz i Kminek padają ofiarą oszustwa i manipulacji. Czy to przykre doświadczenie nauczy ich nieufności wobec obcych i pozwoli docenić przyjaźń, która ich łączy?

Plan aktorski.

Spektakl dla widzów od lat 4.

(-)
Materiał Teatru
17 maja 2014

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...