Ignacy Gogolewski na "Chłopach" w Muzycznym

"Chłopi" - reż. Wojciech Kościelniak - Teatr Muzyczny w Gdyni

Po wrześniowej wizycie Emilii Krakowskiej, na piątkowym (18 października) spektaklu "Chłopów" w Teatrze Muycznym w Gdyni obecny będzie Ignacy Gogolewski.

Przyjazd tego wybitnego aktora jest oczywiście związany z wielką kreacją roli Antka, syna Macieja Boryny w filmowej wersji "Chłopów" (na zdjęciu z Emilią Krakowską - Jagną).

Ignacy Gogolewski jest określany mianem jednego z ostatnich mistrzów starej szkoły aktorskiej, opierającej się na szacunku dla słowa, dbałości o frazę muzyczną tekstu, uwzględnianiu rytmu prozy i poezji oraz właściwym operowaniu głosem. Tym większy zaszczyt dla naszego Teatru.

II premierę musicalu "Chłopi", 19 września, uświetniła swoją obecnością Emilia Krakowska, czyli Jagna ze słynnej telewizyjnej i filmowej adaptacji "Chłopów" Reymonta, w reżyserii Jana Rybkowskiego (1974 r., serial w 1973 r.).

Reżyser Wojciech Kościelniak o spektaklu:

Często słyszę pytanie dlaczego akurat "Chłopi"? Zdecydowały przede wszystkim trzy czynniki - dobra literatura, świetnie skonstruowane postaci i bardzo ciekawy konflikt. Właśnie w "Chłopach" Reymonta odnajdziemy wszystko to, co charakteryzuje społeczeństwo i jednostkę XX jak i XXI wieku. To opowieść o ludzkim dojrzewaniu do mądrości i doskonałości otaczającej nas natury. Jak w zwierciadle odbija się polska mentalność, tak charakterystyczna i rozpoznawalna, że wspólna dla wszystkich Polaków. Żyjemy w czasach, gdy narody szukają swojej odrębności, my też zaczynamy chwalić się tym, co jest nasze i niepowtarzalne.

(-)
Materiał Teatru
17 października 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia