Impresja muzyczna w poznańskim Teatrze Nowym

"Imperium" - reż. Cezary Studniak - Teatr Nowy w Pznaniu

- Premierę spektaklu muzycznego "Imperium" pokaże w piątek Teatr Nowy w Poznaniu. Według reżysera Cezarego Studniaka na spektakl składają się "impresje dotyczące mentalnej kondycji współczesnego Rosjanina".

Spektakl inspirowany jest dramatem Leonida Andriejewa "Życie człowieka" oraz powieściami Wiktora Pielewina "Życie owadów" i "Święta księga wilkołaka". Wystąpią Michał Kocurek, Anna Mierzwa i Oksana Pryjmak.

- Chciałbym bardzo, by widz odczuł, poznał rosyjską wrażliwość. Mam nadzieję, że to rozedrganie, rozterki współczesnego Rosjanina będą w tym spektaklu odczuwalne. Rosja jest krajem nielogicznym, pełnym sprzeczności a jednak wciąż jest potęgą i mocarstwem - powiedział we wtorek na konferencji prasowej Studniak.

- Nie będzie to spektakl linearny dramatycznie, jest to bardziej impresja z wykorzystaniem różnego rodzaju repertuaru muzycznego. To twórczość współczesnych rosyjskich muzyków alternatywnych, czerpiemy też z muzyki cerkiewnej, wojskowej - dodał.

W sobotę i niedzielę Teatr Nowy organizuje czytania performatywne w ramach cyklu Dramaty Nowe. Młodzi reżyserzy w ramach drugiej edycji Dramatów Nowych zmierzą się ze sztukami rosyjskimi, prezentując publiczności najbardziej charakterystyczne w Rosji kierunki dramaturgii.

Zaprezentowane zostaną "Szmaty" Michaiła Durnienkowa pod opieką reżyserską Jacka Bały, "Sceny z życia rodzinnego" Anny Jabłońskiej pod opieką reżyserską Mateusza Przyłęckiego i "Marzenie Nataszy" Jarosławy Pulinowicz pod opieką reżyserską Anety Groszyńskiej.

(-)
(PAP)
5 grudnia 2012
Portrety
Cezary Studniak

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia