Impreza w stylu lat sześćdziesiątych

"Absolwent" - reż. Jakub Krofta - Teatr Dramatyczny w Warszawie - 2013-07-06

Macie Państwo plany na najbliższy piątek 28 czerwca? Jeśli nie, to wpadajcie na potańcówkę w stylu lat 60. organizowaną przez Teatr Dramatyczny i Cafe Kulturalną. Jeśli coś już jednak zaplanowaliście, to może przekonamy Was do małej zmiany? Tańce w Kulturalnej rozkręci nie kto inny tylko Niedźwiedź z Enveem na czele, czyli jedną z najbarwniejszych osobowości na polskiej scenie klubowej.

Envee to dj, muzyk i współtwórca uznanego w kraju i za granicą kolektywu dj'skiego i grupy producenckiej Niewinni Czarodzieje. Podczas wieczoru w Kulturalnej z głośników popłyną niezapomniane kawałki z lat 60., które świetnie wprowadzą w klimat najnowszej premiery Dramatycznego – „Absolwenta" Terry'ego Johnsona w reżyserii Jakuba Krofty. Spektakl od 6 lipca na Scenie im. Holoubka.

„Absolwent u Niedźwiedzia", czyli impreza w klimacie lat 60.
Start: 22.00
Kiedy: 28 czerwca 2013
Miejsce: Cafe Kulturalna – Teatr Dramatyczny
Powód: premiera „Absolwenta" w Teatrze Dramatycznym, zakończenie roku szkolnego, powitanie lata
Strój: dla wystylizowanych na lata 60. NAGRODY

O spektaklu...
Ameryka. Burzliwe lata 60., w tle rewolucja seksualna, Beatlesi i zapach marihuany. Ben kończy prestiżową uczelnię i zupełnie nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Bunt przeciwko rodzicom, zauroczenie dojrzałą kobietą i inicjacja seksualna – oto jego pomysły na dorosłego siebie. Podnosi się i upada, boi się i jest odważny, zakochuje się i załamuje jednocześnie. Czy uda mu się żyć na własny rachunek?
„Absolwent" to nie tylko opowieść o samotności młodego człowieka, ale też wnikliwy portret hipokryzji klasy średniej. Adaptacja Terry'ego Johnsona powstała na podstawie powieści Charlesa Webba oraz scenariusza filmowego Caldera Willinghama i Bucka Henry'ego na mocy specjalnego porozumienia ze StudioCanal. Została wyprodukowana po raz pierwszy w Londynie i na Broadwayu przez Johna Reida i Sachę Brooksa. Dla Teatru Dramatycznego przetłumaczył ją Jacek Poniedziałek.

 

(-)
Materiał Teatru
25 czerwca 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia