Impro!

Czy Wojciech Medyński zrobi wszystko, co mu każą?

Warsztat aktorski, poczucie humoru, refleks i błyskotliwe puenty - to atuty, które Wojciech Medyński pokazuje, występując z Ab Ovo Teatr Improv, jedynym w Polsce profesjonalnym teatrem improwizacji. Najbliższy spektakl już w czwartek 27 czerwca o godz. 20.00 w klubie „Szara Eminencja” w Piasecznie.

Impro to jeden z najtrudniejszych gatunków teatralnych: sztuka i rozrywka w jednym, teatr i kabaret na najwyższym poziomie. Tu nie ma rozpisanych ról, ani sztywnego scenariusza. Tu publiczność rządzi. Stawiając przed aktorami najbardziej wymyślne zadania, decyduje o przebiegu spektaklu.

„Impro to spełnienie marzeń aktora: nie musi uczyć się tekstu na pamięć, nie potrzebuje reżysera, a jedyne ograniczenie to wyobraźnia. Grałem już zapałkę, pranie w pralce, sadzone jajko na patelni, demona w kościele, śpiewałem o spawarce i o papierze ściernym. Impro otwiera umysł i uruchamia kreatywność, ba, dzięki impro przekonałem się, że świetnie odnajduję się w rolach komediowych" - mówi Wojciech Medyński, jeden z członków Ab Ovo Teatr Improv.

Ab Ovo Teatr Improv działa od 2010 roku, jego założycielką jest Katarzyna Michalska. Ab Ovo występuje gościnnie w Warszawie w klubie „Wkręt", „Szara Eminencja" w Piasecznie, a także w innych miastach Polski.

Ab Ovo Teatr Improv to jedyna w Polsce, profesjonalna grupa teatralna, która zajmuje się trudną sztuką improwizacji. Członkowie Ab Ovo, w odróżnieniu od innych grup impro, mają aktorskie wykształcenie i doświadczenie lub uczestniczyli w profesjonalnych warsztatach improwizacyjnych.

Najbliższy występ Ab Ovo Teatr Improv odbędzie się w czwartek 27 czerwca o godz. 20.00 w klubie „Szara Eminencja" przy ul. Sienkiewicza 11 w Piasecznie.

Więcej informacji www.teatrabovo.pl oraz http://www.facebook.com/teatr.improv

Komediowy talent Medyńskiego doceniają także recenzenci i widzowie, którzy tłumnie przychodzą na wystawianą od jesieni ubiegłego roku błyskotliwą komedię „Single i remiksy" wreżyserii Olafa Lubaszenki i autorstwa Marcina Szczygielskiego. Aktor tworzy w spektaklu barwny i emocjonujący duet z Anną Muchą. W przedstawieniu występuje także z Weroniką Książkiewicz i Lesławem Żurkiem.

AB OVO TEATR IMPROV
Występują: Wojciech Medyński, Katarzyna Michalska, Jasiek Aleksandrowicz-Krasko, Agnieszka Bajer, Robert Kibalski, Piotr Wesołowski, Michał Głowacki, Piotr Wyżykowski, Andrzej Perkman, Michał Sęk
Czwartek 27 czerwca, godz. 20.00 - klub „Szara Eminencja" w Piasecznie.
Wojciech Medyński (ur. w 1976 roku) - aktor wszechstronny, teatralny, filmowy, telewizyjny i impro. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową im. Leona Schillera w Łodzi (2000 r.).
Na dużym ekranie debiutował rolą Zbyszka w „6 dni strusia" Jarosława Żamojdy (2000). Grał w wielu popularnych serialach telewizyjnych: „Samo życie", „Niania", „M jak miłość", „Pierwsza miłość", „Na Wspólnej", „Plebania" i innych. Wziął również udział w IX edycji „Tańca z gwiazdami" oraz III edycji „Jak oni śpiewają?".
W teatrze zadebiutował na trzecim roku studiów w „Weselu" Czechowa w reż. Walerego Fokina w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, z którym był związany do 2005 roku. Grał tam m.in. Romea w „Romeo i Julii" Szekspira (2000), Vala Xaviera w „Orfeuszu w wężowej skórze" Tennessee Williamsa (2002). Był jednym z pomysłodawców spektaklu „Tango Operita - Szare Kwiaty" (2006) w Teatrze Syrena w Warszawie, gdzie zagrał Anioła Tanga. W 2009 roku wcielił się w postać Łukasza Niepołomskiego w adaptacji „Dziejów grzechu" Stefana Żeromskiego we wrocławskim Teatrze Muzycznym „Capitol".
Obecnie gra w spektaklu „Single i remiksy" (scenariusz Marcin Szczygielski, reżyseria Olaf Lubaszenko) - błyskotliwej sztuce o życiu wielkomiejskich singli i pracy w korporacji. Widzowie i recenzenci podkreślają komediowy talent i brawurową grę Medyńskiego. Spektakl, wystawiany od jesieni 2012 r. w wielu miastach Polski, bije rekordy popularności - do tej pory obejrzało go blisko 50 000 widzów. W lipcu br. na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach odbędzie się jubileuszowe, setne przedstawienie. W spektaklu występuje również Anna Mucha, Weronika Książkiewicz i Lesław Żurek. Więcej informacji www.singleiremiksy.com
Prywatnie Wojciech Medyński jest miłośnikiem amerykańskich seriali m.in. „Domek z kart", „Czysta krew", „Dexter", „Smash", „Zemsta" oraz muzyki w wykonaniu Charliego Winstona, Palomy Faith i Jamiego Woona. Aktor interesuje się też behawioryzmem zwierząt, a za jedną z najciekawszych dziedzin zawodowych, poza aktorstwem, uważa psychologię zwierząt. Jest fanem nowych technologii, internetu i urządzeń mobilnych, które nieodłącznie towarzyszą mu w rozlicznych trasach z kolejnymi spektaklami po całej Polsce.
Fanpage Wojciecha Medyńskiego:
https://www.facebook.com/pages/Wojtek-Medyński/332698060094198

(-)
Materiał Organizatora
28 czerwca 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia