Indyjskie spotkanie z Tęczą

Teatr Lalek Tęcza w Słupsku

Aktorzy Teatru Lalki Tęcza uczestniczyli w Międzynarodowym Festiwalu Kultur UE w Indiach. 1 grudnia o godz. 17 w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy indyjskiej herbacie i muzyce, podzielą się swoimi wrażeniami z podróży

Teatr Tęcza został zaproszony przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polskiej w New Delhi na Międzynarodowy Festiwal Kultur Unii Europejskiej, by promować polską kulturę w świecie.

Festiwal Kultury UE jest najważniejszym przedsięwzięciem kulturalnym krajów UE w Indiach, organizowanym co dwa lata począwszy od 2003 roku. Tematem przewodnim tegorocznej - czwartej edycji Festiwalu, była twórczość adresowana do dzieci i młodzieży.

Państwowy Teatr Lalki Tęcza był jedynym teatrem z Polski. Spektaklem "Metamorfozy" słupscy aktorzy 11 listopada zainaugurowali Festiwal w New Delhi. We współpracy z partnerami z Umaid Bhwan Palace, zorganizowane zostało dodatkowe przedstawienie w mieście JODHPUR. Podczas pobytu w Indiach polska grupa poprowadziła warsztaty teatralne dla dzieci i studentów, instruktorów teatralnych oraz ludzi zaangażowanych w kulturę.

(-)
Materiały Teatru
29 listopada 2011

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia