Informator Teatru Lalki Tęcza w Słupsku

W najbliższe dwie soboty (29. kwietnia i 6. maja) w Tęczy spotkanie z Panem Kuleczką, Kaczką Katastrofą i ich przyjaciółmi.

„„Pan Kuleczka" to śpiewna i zgrabna opowieść o uczuciach, które są odkrywane przez bohaterów, ale także oswajane i dopasowywane z empatią do innych.

Widz może mieć poczucie, że nagle znalazł się w zaczarowanej przestrzeni uważnie przygotowanej, aby świat rzeczy zwykłych nabrał magicznej głębi. (...) Postaci spektaklu, jak Kaczka Katastrofa (Anna Rau), Pies Pypeć (Alicja Gierłowska), Mucha Bzyk Bzyk (Izabela Nadobna-Polanek) i Pan Kuleczka (Iwo Bochat) niespiesznie budują atmosferę przygody, naprowadzając i wzbudzając ciekawość młodego widza. Aktorzy opowiadają i budują klarowną opowieść także poprzez piosenki, które zdecydowanie ubogacają spektakl. To ciekawa propozycja także dla tych dorosłych, dla których powrót do dzieciństwa może stać się inspiracją do kontaktu z własnym dzieckiem." - pisze Katarzyna Wysocka w „Gazecie Świętojańskiej"

Spektakl dla widzów od lat 3.
Sobota 29. kwietnia i 6 maja 2023 r., godz. 11.00

link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/1625089464674159/?ref=newsfeed
bilety online: https://biletyna.pl/spektakl/Pan-Kuleczka-Teatr-Lalki-Tecza/Slupsk

W ramach Czwartków Dorosłego Widza 25. maja w Tęczy zagramy „Szwejka" w reż. Joanny Zdrady

„Joannie Zdradzie znakomicie udało się przełożyć istotę dzieła Haška – radykalną krytykę autorytarnego systemu, który tępi indywidualizm i samodzielne myślenie, nie rezygnując zarazem z tego, co tak w przygodach Szwejka kochamy, czyli ironii i sytuacyjnego humoru, będącego pokłosiem błyskotliwych językowych gier. Dzięki tej udanej kompozycji (...) otrzymujemy w tym spektaklu sceny, które zapadają w pamięć na długo – jak fragment, w którym sprzedawane przez Szwejka kundle bez rodowodu nagle stają się towarzyszami głównego bohatera we wspólnym symulowaniu choroby czy niespodziewana wizyta upiornej kochanki Lukasza. Jedna z najlepszych partii przedstawienia należy do historii wiecznie pijanego wojskowego kapelana (perełka aktorska w wykonaniu Michała Tramera), który ze skrzynki z alkoholem zabija w mieszkańcach tego świata ostatnią nadzieję. Bóg „takimi sukinsynami nie zamierza się zajmować"." - to fragment recenzji Anny Jazgarskiej, teatralny.pl

„Szwejk" to spektakl dla młodzieży i dorosłych, uznany za jedno z najlepszych przedstawień lalkowych sezonu 2018/2019 (ankieta recenzentów miesięcznika Teatr).

Spektakl w czwartek 25. maja 2023 r., godz. 19.00.
bilety online: https://biletyna.pl/spektakl/Svejk/Slupsk

REPERTUAR na kwiecień i maj
Spektakle w siedzibie Tęczy przy ul. Waryńskiego w Słupsku:

sobota 29. kwietnia, godz. 11.00 – „Pan Kuleczka"
sobota 6. maja, godz. 11.00 – „Pan Kuleczka"
sobota 13. maja, godz. 11.00 – „O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników"
sobota 20. maja, godz. 11.00 – „Ignatek szuka przyjaciela"
czwartek 25. maja, godz. 19.00 – „Szwejk" – Czwartek Dorosłego Widza
sobota 27. maja, godz. 11.00 – „Sąsiedzi"

Zapraszamy.
Zespół promocji PTL Tęcza w Słupsku. Repertuar może ulec zmianie.

Piotr Merecki
Teatr Tęcza w Słupsku
29 kwietnia 2023

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia