Informator Teatru Tęcza w Słupsku - 16. czerwca 2020

"Przygody Kubusia" - reż. Maciej Gierłowski - Teatr Tęcza w Słupsku

Z przyjemnością informujemy, że wracamy do repertuarowych sobotnich spektakli. Aby zadbać o Wasze bezpieczeństwo, wprowadzone zostały nowe standardy sanitarne (m.in ograniczona do połowy liczba miejsc na widowni).

Pierwszym spektaklem, na który zapraszamy są: „Przygody Kubusia"

Choć tytułowy bohater jest tylko teatralną pacynką, nie brak mu humoru i śmiałości. Kubuś „urodził się" w dwudziestoleciu międzywojennym, ale jego przygody bawią i uczą do dziś, od ponad osiemdziesięciu lat niezmiennie wpływając na dziecięcą wyobraźnię.
Kubusia stworzył na potrzeby swojego teatru Julian Sójka, jeden z najwybitniejszych polskich lalkarzy, przez wiele lat związany z Teatrem Lalki Tęcza.

„Przygody Kubusia" to spektakl dla dzieci od lat trzech. Widzowie będą mieli wpływ na wydarzenia dziejące się na scenie, aktywnie uczestnicząc w przygodach naszego bohatera. Kubuś napotka wiele przeszkód. Czeka go spotkanie z diabłem, śmiercią i smokiem, ale dzięki odwadze, sprytowi i pomocy ze strony najmłodszej publiczności doskonale poradzi sobie w każdej sytuacji.

Nie zrywamy też z obecnością online w Waszych domach

W minioną sobotę rozpoczęliśmy krótki cykl filmowy „Szalona kuchnia Niedźwiedzia i Maszy". Jeden niedźwiedź, jedna mała dziewczynka i jedna kamera. Oto przepis na wielką kulinarną przygodę.
Pierwszą część wciąż można oglądać na naszym kanale na YouTube.
Druga już w najbliższą sobotę. Szczegóły poniżej.

W Tęczy przygotowania do kolejnego wydarzenia.
Dziś ruszyły próby do komiksu-musicalu pod tytułem „Śnieżka", na który Tęcza otrzymała 47 tsy. Złotych dofinansowania z programu ministerialnego „Kultura w sieci". Ma to być swoiste połączenie słuchowiska radiowego, teatru kamischibai oraz żywego, podanimowanego komiksu. Całość działań koordynuje Tomasz Man, reżyser, dramatopisarz, autor adaptacji teatralnych i słuchowisk radiowych.
Dodatkowym atutem projektu będą, dostępne do pobrania, zabawki edukacyjne i materiały dydaktyczne. Dzięki nim dzieci będą mogły samodzielnie oraz z pomocą pedagogów lub rodziców, rozwijać wyobraźnię, zdolności plastyczne i muzyczne. Między innymi dostępne będą pliki do karaoke, oraz „otwarte" komiksy, do samodzielnego dokończenia.

PROGRAM ON LINE – w Twoim domu:

20.06.2020 (sobota) – SZALONA KUCHNIA NIEDŹWIEDZIA I MASZY – odc 2: „Banana Havana" na naszym profilu facebook.com/teatrtecza i kanale YouTube o 17.00 oraz w TV Słupsk o 17.30
27.06.2020 (sobota) – SZALONA KUCHNIA NIEDŹWIEDZIA I MASZY – odc 3: „Pesto Presto" na naszym profilu facebook.com/teatrtecza i kanale YouTube o 17.00 oraz w TV Słupsk o 17.30

REPERTUAR w czerwcu 2020 r.
Sobotnie spektakle w siedzibie Tęczy przy ul. Waryńskiego w Słupsku:

sobota, 20. czerwca
godz. 11.00 – "Przygody Kubusia"

sobota, 27. czerwca
godz. 11.00 – "Ignatek szuka przyjaciela"

Zapraszamy

Piotr Merecki
Materiał nadesłany
17 czerwca 2020

Książka tygodnia

ahat ilī. Siostra bogów. Sceny dramatyczne
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Olga Tokarczuk, Zbigniew Mikołejko

Trailer tygodnia