Inspiracje w Operze Krakowskiej

Spotkanie z twórcami spektaklu "Orfeusz i Eurydyka"

W niedzielę (21.04 o godz. 18.00) odbędą się "Inspiracje - Orfeusz i Eurydyka". Spotkanie z Giorgią Madią i Bruno Schwenglem będzie okazją, aby posłuchać o pracy nad naszą nadchodzącą premierą (27.04) - spektaklu baletowo-opeorwego pt. "Orfeusz i Eurydyka" Ch. W. Glucka.

Opera Krakowska serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu Inspiracje.
Tym razem wśród zaproszonych gości znajdą się znakomici artyści europejskiej klasy - Giorgio Madia choreograf i reżyser najnowszej premiery Opery Krakowskiej „Orfeusz i Eurydyka" Ch. W. Glucka (27 kwietnia 2013) oraz Bruno Schwengl, który przygotowuje scenografię i kostiumy w tym spektaklu. Spotkanie poprowadzi redaktor Justyna Nowicka.

Cykl spotkań „Inspiracje" to projekt, który realizujemy od 2009 roku. Zawsze są okazją do rozmowy z realizatorami i artystami na temat pracy nad spektaklem, przygotowań do premiery i specyfiki pracy teatru muzycznego. Spotkania są kierowane do wszystkich, których interesuje proces powstawania inscenizacji, refleksje jej twórców na temat interpretacji danego dzieła operowego oraz trudności i radości pracy nad powstawaniem spektaklu. Zachęcamy do aktywnego udziału w dyskusji.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 21 kwietnia o godz. 18.00 w Sali Kameralnej.
Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które od 16 kwietnia będą do odbioru w Kasie Opery.

Anna Barańska
Materiał Opery
18 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Trailer tygodnia