Inspiracje

Przed premierą „Pajacy" R. Leoncavallo i „Gianni Schicchi" G. Pucciniego

Opera Krakowska zaprasza na spotkanie z cyklu „Inspiracje", którego tematem będzie zbliżająca się premiera „Pajacy" Ruggera Leoncavallo i „Gianni Schicchi" Giacoma Pucciniego.

19 marca 2018 o godz. 17.30 spotkamy się na Antresoli Opery Krakowskiej z realizatorami przedstawienia – kierownikiem muzycznym Tomaszem Tokarczykiem oraz reżyserem Włodzimierzem Nurkowskim. Opowiedzą nam oni m.in. o swoich inspiracjach czy procesie przygotowywania spektaklu, który powstał z połączenia dwóch oper. Skąd takie zestawienie? Rąbka tajemnicy uchyla reżyser: „Obydwie opery łączą skrajne namiętności, które stają się źródłem destrukcji i pożerają człowieka. «Pajace» to krwawa historia opowiadająca nie tyle o miłości, co silnym uzależnieniu i niszczącej człowieka żądzy, w „Giannim Schicchim" mamy z kolei do czynienia z chciwością". Spotkanie poprowadzi Alicja Myśliwiec, redaktor RMF Classic.

„Pajace" i „Gianni Schicchi" to kolejna premiera, którą dla Opery Krakowskiej przygotuje Włodzimierz Nurkowski. Reżyser dał się już poznać krakowskiej publiczności jako znakomity realizator m.in. „Turka we Włoszech" G. Rossiniego czy „Ariadny na Naxos" R. Straussa.

Bezpłatne wejściówki na „Inspiracje" są do odbioru w Kasie Opery Krakowskiej. Wśród uczestników spotkania Opera rozlosuje wejściówki na próbę generalną przedstawienia.

„Inspiracje" to cykl spotkań z publicznością, które odbywają się na kilka dni przed premierowymi spektaklami w Operze Krakowskiej. Dotychczas ich gośćmi byli m.in. Laco Adamik, Michał Znaniecki, Krzysztof Nazar, Henryk Baranowski, Giorgio Madia, Jerzy Stuhr.

(-)
Materiał Opery
15 marca 2018

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia