Inspirowani Kilarem

"Kilar w Polskim Teatrze Tańca"

Zespół Ewy Wycichowskiej wraz z Ogólnokształcącą Szkołą Baletową zapraszają do wspólnej siedziby na wydarzenie "Kilar w Polskim Teatrze Tańca". Odbędzie się ono 27 stycznia o godz. 18.00.

Jubileuszowy dla Polskiego Teatru Tańca rok 2013 zakończył się smutną wiadomością o śmierci Wojciecha Kilara. Muzyka tego wielkiego kompozytora często inspirowała choreografów, m.in. Conrada Drzewieckiego i Ewę Wycichowską, twórców przedstawień "Krzesany" i "Kilara Exodus Polskie". Oba te spektakle miały swoje wersje filmowe, które zostaną zaprezentowane 27 stycznia w Studio przy Koziej.

Premiera utworu choreograficznego Ewy Wycichowskiej pt. "Kilara Exodus Polskie" odbyła się roku 1996 wraz z udziałem orkiestry Filharmonii Częstochowskiej i 200-osobowego chóru, w obecności samego Wojciecha Kilara. Na spektakl złożyły się części: "Bogurodzica", "Angelus" i "Exodus". Niezapomniana ekranizacja przedstawienia powstała rok później.

Wydarzenie "Kilar w Polskim Teatrze Tańca" poprzedzi krótka prelekcja kierownika literackiego PTT - Pani Jagody Ignaczak. Wejście na projekcję będzie się odbywało zarówno od strony ul. Koziej, jak i Gołębiej, przez Szkołę Baletową.

Wstęp wolny. Darmowe wejściówki na wydarzenie można odbierać w impresariacie PTT (ul. Kozia 4).

(-)
Materiał Teatru
24 stycznia 2014
Portrety
Wojciech Kilar

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia