Interpretacje piosenek krakowskiego artysty

7. edycja Grechuta Festival w Krakowie

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do konkursu dla młodych artystów i debiutantów na interpretacje piosenek z repertuaru Marka Grechuty. Konkurs jest głównym elementem Grechuta Festivalu, którego siódma edycja potrwa w Krakowie od 9 do 12 października.

Jak poinformowała wdowa po artyście Danuta Grechuta, festiwal jest największym w Polsce wydarzeniem poświęconym pamięci Marka Grechuty. Tradycyjnie rozpocznie się w rocznicę śmierci artysty 9 października.

Głównym elementem festiwalu będzie konkurs dla młodych artystów i debiutantów na interpretacje piosenek krakowskiego artysty. Konkurs ma charakter otwarty, bez ograniczeń wiekowych i zawodowych.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie dwóch dowolnych, nagranych przez kandydatów utworów z repertuaru Marka Grechuty. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 14 września.

Spośród nich komisja kwalifikacyjna wyłoni dwudziestu finalistów, którzy 10 października wystąpią w finale konkursu w Krakowie. Tam laureatów konkursu wyłoni profesjonalne jury.

Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda główna w wysokości 8 tys. zł, a na pozostałych laureatów nagrody w wysokości 5 tys. zł i 3 tys. zł. Laureaci konkursu wezmą także udział 11 października w gali finałowej festiwalu, podczas której wystąpią wśród znakomitych polskich muzyków.

(-)
(PAP)
18 czerwca 2014
Portrety
Marek Grechuta

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia