Irański reżyser będzie pracował w Kielcach

Dżawad Zolfaqari przyjeżdża do Kielc

Znany w Teheranie reżyser Dżawad Zolfaqari przyjeżdża do Kielc, by z aktorami Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" przygotować premierę przedstawienia "Alibaba i czterdziestu rozbójników". Próby rozpoczną się za kilka dni.

wykonane w teatralnej pracowni według projektów nadesłanych z Iranu. - Próby planujemy rozpocząć 17 lutego, ale już kilka dni wcześniej będziemy w Kielcach gościć pana Zolfaqari - zdradza Irena Dragan, dyrektorka Teatru Lalki i Aktora "Kubuś".

Tekst, według którego powstanie spektakl, również jest autorstwa Zolfaqari. Z aktorami będzie próbował się porozumieć po angielsku. Tym, którzy języka nie znają, pomogą studenci z katedry neofilologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Razem z reżyserem do Kielc przyjedzie twórca muzyki - Farzad Goodarzi, irański kompozytor, który studiował w Polsce i współpracował już z "Kubusiem" przy realizacji sztuki "Baśń o rumaku zaklętym".

Premiera spektaklu odbędzie się 12 marca. - To duże wyzwanie i przede wszystkim nowe doświadczenie dla zespołu - nie ma wątpliwości Dragan.

Przyjazd irańskiego reżysera do Kielc to efekt współpracy, którą teatr nawiązał podczas wyjazdu na festiwal do Teheranu w 2006 roku.

mon
Gazeta Wyborcza Kielce
10 lutego 2009

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...