Irina Waśkowska - spotkanie z autorką

"Lekcje miłości" - reż. Rafał Sabara - Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi

Już w najbliższą sobotę, 7 marca, na Scenie Kameralnej łódzkiego Teatru Jaracza, prapremiera polska sztuki Iriny Waśkowskiej „LEKCJE MIŁOŚCI” w reżyserii Rafała Sabary.

Irina Waśkowska – studentka Nikołaja Kolady, laureatka i finalistka wielu festiwali dramaturgicznych, zdobywczyni Grand Prix znanego w całym świecie moskiewskiego Festiwalu „Złota Maska" 2014, będzie gościem honorowym sobotniej premiery. „Lekcje miłości" w reżyserii Sabary to pierwsza realizacja sztuki młodej rosyjskiej autorki w Polsce. W tych szczególnych okolicznościach zapraszamy Państwa na spotkanie z Iriną Waśkowską, które odbędzie się w piątek, 6 marca, o godz. 13.00, na górnym foyer Teatru im. S. Jaracza w Łodzi.

Spotkanie poprowadzi tłumaczka literatury rosyjskiej (a także tekstów Iriny Waśkowskiej), znawczyni teatru i kultury rosyjskiej, kuratorka i pomysłodawczyni polsko-rosyjskich projektów teatralnych, jurorka licznych festiwali – Agnieszka Lubomira Piotrowska.

W spotkaniu weźmie udział także reżyser spektaklu – Rafał Sabara – absolwent łódzkiej PWSFTviT (aktorstwo) i Warszawskiej Akademii Teatralnej (reżyseria), widzom łódzkiego „Jaracza" znany jako reżyser „Mrocznych perwersji codzienności" M.A. De La Parry.

Wstęp na spotkanie jest wolny, liczba miejsc ograniczona, prosimy o zgłoszenia na mail: promocja@teatr-jaracza.lodz.pl

(-)
Materiał Teatru
4 marca 2015

Książka tygodnia

Amantka z pieprzem
Wydawnictwo Prószyński i S-ka
Grażyna Barszczewska, Grzegorz Ćwiertniewicz

Trailer tygodnia