IV Warsztaty Aktorskie w Teatrze Polskim

w Teatrze Polskim w Poznaniu

8 lipca rozpoczynają się IV Warsztaty Aktorskie. Kilkadziesiąt osób zainteresowanych teatrem i aktorstwem weźmie udział w zajęciach prowadzonych przez aktorów Teatru Polskiego w Poznaniu oraz zaproszonych artystów i pedagogów.

Zajęcia poprowadzą aktorzy Teatru Polskiego w Poznaniu: Teresa Kwiatkowska, Michał Kaleta, Wojciech Kalwat, Jakub Papuga oraz zaproszeni artyści i pedagodzy: Joanna Horodko, Aleksandra Marzec-Hubka, Filip Gieldon, Janusz Orlik, Sylwester Woroniecki.

Warsztaty Aktorskie trwają dwa tygodnie. Program obejmuje następujące zajęcia: wstęp do sztuki aktorskiej, interpretacja prozy i wiersza, improwizacja, sceny klasyczne, ruch sceniczny, emisja głosu, dykcja, praca z kamerą. Warsztaty adresowane są zarówno do amatorów, jak i do osób, które mają już doświadczenie aktorskie.

Wszystkie zajęcia odbywają się na scenach Teatru Polskiego w Poznaniu; do dyspozycji uczestników jest również zaplecze techniczne Teatru (sale prób, garderoby, magazyn kostiumów itp.). Dla każdej z grup zaplanowano 9 godzin zajęć dziennie w trzech blokach godzinowych: 10-13, 14.30-17.30, 18-21. Warsztaty zakończą się 21 lipca pokazem na Dużej Scenie Teatru.

Organizatorami IV Warsztatów Aktorskich są Poznańska Fundacja Artystyczna oraz Teatr Polski w Poznaniu.

Kontakt: warsztaty@teatr-polski.pl

(-)
Materiał Teatru
6 lipca 2013

Książka tygodnia

Kantor Nie/Obecność
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Katarzyna Fazan

Trailer tygodnia

Nastazja wychodzi za mąż
Krzysztof Babicki
Kameralny spektakl o namiętnościach n...