Iwona Kempa reżyseruje Asmussena

"Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć" - reż. I. Kempa - Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Premiera spektaklu "Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć" w niedzielę w Teatrze im. Słowackiego.

Reżyserka Iwona Kempa tym razem sięga po tekst znanego dramatopisarza duńskiego i współautora scenariusza jednego z najbardziej wstrząsających filmów ostatnich dekad, czyli "Przełamując fale". Na kinowym ekranie widzieliśmy go dzięki Larsowi von Trierowi.

"Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć" Petera Asmussena to dramat, w którym autor na oścież otwiera drzwi duszy współczesnej skandynawskiej kobiety. Reżyserka,

żeby nazwać, czym jest "Za chwilę", używa określenia "koncert na pięć kobiet". Przy akompaniamencie fortepianu wnikamy w skomplikowany świat bohaterek, których opowieści zmierzają do bulwersującego końca.

Mimo tego, że spektakl będzie mieć swoją premierę na Dużej Scenie, widz może spodziewać się, że reżyserka stworzy kameralną, intymną aurę, która pozwoli zrozumieć, co przeżywają bohaterki Asmussena, czyli Camilla, Anette, Birgitte, Sarah i Tammi.

- Lubię intymną atmosferę, bo wymaga innego rodzaju skupienia nad tekstem i spektaklem. Nie lubię dużych widowisk - mówi Iwona Kempa.

***

ND., WT., ŚR., CZW. 25,27 29.11

Teatr im. J. Słowackiego

pi. Sw. Ducha 1

Godz. 19. Bilety 50 zł»

Monika Jagiełło
Polska Gazeta Krakowska
24 listopada 2012
Portrety
Iwona Kempa

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia