IX Krakowska Noc Teatrów

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

Już 13 czerwca po raz dziewiąty w Krakowie ulubiona noc wszystkich miłośników Teatru. Tym razem zostało przygotowane aż pięć spektakli, Nocny Salon Poezji, dwie tury zwiedzania Teatru, inauguracja Sceny przy Pompie i oczywiście tradycyjną już, imponująca iluminacja budynku Teatru.

Oto szczegółowy program:

15.30 i 16.15
Zwiedzanie Teatru z przewodnikiem.
Spragnieni wiedzy i niespodzianek widzowie będą mogli zwiedzić z dr hab. Dianą Poskutą-Włodek część zabytkowego budynku Teatru, poznać jego historię i legendy, którymi osnute są jego dzieje. Odkryj sekrety Dużej Sceny i zobacz zakamarki jej zaplecza!
-----------------------------------------------
18.00
Duża Scena – spektakl "Karnawał, czyli pierwsza żona Adama" Sławomira Mrożka w reżyserii Bogdana Cioska.
Ostatnie dzieło mistrza teatru absurdu to historia nietypowego balu karnawałowego na którym spotykają się postacie z Biblii, mitologii, historii i pradawnych legend.
-----------------------------------------------
19.00
Scena MOS – spektakl "Wszechświat w pigułce" Simona Burta w reżyserii Iwony Kempy.
Spektakl dla poszukującej odpowiedzi na codzienne problemy młodzieży w wieku 13-18 lat i wszystkich innych, dla których te problemy nie są obojętne...
Spektakl powstał w ramach nowego projektu teatralno-edukacyjnego MOS-u "TEATR 13 PLUS".
-----------------------------------------------
20.00 oraz 24.00
Scena Miniatura – spektakl "Karaoke box" Iwana Wyrypajewa w reżyserii Anety Groszyńskiej.
W tytułowej kabinie karaoke spotykają się dwa androidy – żeński i męski. Pozornie pozbawione uczuć maszyny zwierzają się sobie, zaskakująco poetyckim językiem opowiadając o miłości i cierpieniu. Czy potrafią kochać lepiej od ludzi? A może to po prostu ludzie już tego nie potrafią?
-----------------------------------------------
20.30
Ogródek letni przy Placu Św. Ducha 4 - Inauguracja 16. Sezonu Sceny przy Pompie. Sen o sadzie – opowieść o przyjaźni, miłości i... zdradzie, pisana romansami rosyjskimi i kompozycjami Aleksandra Wertyńskiego.
Występują: Karolina Kazoń, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Błażej Wójcik, Tadeusz Zięba, Halina Jarczyk – skrzypce, Jacek Hołubowski - akordeon
Podczas tego niepowtarzalnego recitalu aktorzy zaśpiewają, opracowane
przez Halinę Jarczyk, piękne rosyjskie romanse, których zawsze słucha się z przyjemnością i wzruszeniem. Przestrzeń Sceny przy Pompie stanie się na tę chwilę wypełnionym nostalgiczną muzyką zaułkiem starego Petersburga.
-----------------------------------------------
od ok. 21.00
Okolicznościowa iluminacja Teatru.
Gmach Teatru im. Juliusza Słowackiego już tradycyjnie olśniewał będzie
zaskakującą iluminacją wszystkich przybyłych w jego okolice – mieszkańców Krakowa, turystów, widzów i przypadkowych przechodniów.
-----------------------------------------------
21.30
Scena MOS – spektakl muzyczny "Siłownia" Sławomira Maciejewskiego z udziałem Bogdana Hołowni.
Na ten kabaretowy spektakl składają się pastisze znanych utworów Armstronga, Mc Ferrina, Wassowskiego, Niemena, Ciechowskiego i innych. Każda z piosenek to kolejna próba uzyskania nowej osobowości. Od osiłka w dresie, poprzez budzącego litość urzędnika administracji średniego szczebla, aż po intelektualistę bez osiągnięć naukowych. Przy fortepianie znakomity muzyk jazzowy – Bogdan Hołownia.
-----------------------------------------------
22.00
Foyer Teatru – Nocny Krakowski Salon Poezji - Dwaj Panowie W. Spotkanie gigantów. Poezja Stanisława Wyspiańskiego i Witkacego.
Czytają: Anna Dymna, Agnieszka Judycka, Krzysztof Orzechowski, Tomasz Wysocki. Grają: Halina Jarczyk – skrzypce, Jacek Hołubowski – akordeon, Józef Michalik – kontrabas.
Specjalne spotkanie w ramach znanego i lubianego cyklu Anny Dymnej poświęcone twórczości dwóch najoryginalniejszych polskich artystów wszech czasów. Teksty poetyckie i fragmenty dramatyczne mistrza ironii, absurdu i miłośnika Czystej Formy oraz dramatopisarza, reformatora teatru silnie związanego z naszą sceną od jej zarania w brawurowych interpretacjach aktorów.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenia nocy teatrów do odbioru od 10 czerwca w kasie Teatru oraz w centrum obsługi ruchu turystycznego przy ul. powiśle 11. Nie ma możliwości rezerwacji miejsc.

 

(-)
Materiał Teatru
6 czerwca 2015

Książka tygodnia

Wybór opowiadań
Świat Książki w Warszawie
Edgar Allan Poe

Trailer tygodnia

Zielona granica
Agnieszka Holland
Po przeprowadzce na Podlasie psycholo...