Jackson Pollock w Warszawie?

"Jackson Pollesch" - reż. René Pollesch - TR Warszawa

TR Warszawa zaprasza na spektakl "JACKSON POLLESCH" w reżyserii René Pollescha.

Jackson Pollock w Warszawie? Nie, to tytuł nowego "polskiego" przedstawienia René Pollescha, który w ten sposób zwraca być może uwagę na podobieństwo własnej metody twórczej do techniki action painting amerykańskiego abstrakcjonisty, czyli najogólniej mówiąc, badania granic intencjonalnej kreacji.

René Pollesch, jeden z czołowych twórców europejskiej ponowoczesnej awangardy teatralnej już po raz drugi reżyseruje w TR Warszawa. O swoim nowym projekcie reżyser mówi:
"Osoby kreatywne siedzą dziś na widowni. Kiedyś było odwrotnie. Ci bardziej kreatywni byli na scenie, ci mniej – podziwiali ich elitarną pracę. Fakt, że kreatywność, twórczy impet, przedsiębiorczość są dziś przedmiotem społecznych oczekiwań, a postać człowieka kreatywnego stała się niemal ikoną ducha kapitalizmu, zawdzięczamy prawdopodobnie m.in artystom teatru. I choć elastyczność, mobilność, kreatywność, odpowiedzialność nie mają na rynku wartości tak ugruntowanej pozycji jak żądza, nienawiść, zazdrość, zemsta, miłość, śmierć, wina czy los, to właśnie do kreatywności – i czas to głośno powiedzieć – należy przyszłość. Kiedy więc tematem sztuki jest żądza, istnieje obawa, że na widowni wszyscy co prawda chętnie będą słuchać historii o żądzy i chętnie wyciągać z niej wnioski, tyle że większość widzów niekoniecznie odczuwa potrzebę żądzy. Ale wszyscy koniecznie chcą być kreatywni."

Spektakle odbędą się 18, 19, 20 listopada g. 19.00

Więcej informacji:
http://trwarszawa.pl/wydarzenia/jackson-pollesh

Bilety do kupienia w kasie TR Warszawa w cenie: 70zł, 50zł, wejściówki 30zł.
TR Warszawa w koprodukcji z Festiwalem Konfrontacje Teatralne, Goethe-Institut Warschau, oraz Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej, przy wsparciu Fundacji TR Warszawa.

(-)
Materiały Organizatora
15 listopada 2011
Teatry
TR Warszawa

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia