Jaja z geja...

"Weekend z R." - reż. Krystyna Janda - Och-Teatr w Warszawie

...smaży smakowicie na Och-Patelni nie kto inny, tylko Jacek Poniedziałek, ogrywając i przerysowując wszystkie stereotypowe atrybuty kochającego inaczej dekoratora wnętrz, jednego z bohaterów farsy "Weekend z R"

Jego udział w tym przedsięwzięciu spotkał się już z gniewnymi prychnięciami, że jak tak można, aktor Warlikowskiego w błahej głupotce, ktoś, kto kiedyś odważnie wyznał swój homoseksualizm, w paradzie tanich kpin z gejów. Ludzie!!! Miejcież litość! Jak świat światem tragicy i koryfeusze wysokiej sztuki scenicznej lubili - dla czystej higieny - na chwilę zmienić emploi, powygłupiać się gwoli prostej radości komikowania, pogrzać się w bezwarunkowej aprobacie publiczności będącej dla każdego aktora łykiem małmazji.

Na scenie Och-Teatru Poniedziałek, perwersyjnie rozkręcając karykaturę geja do 15. potęgi, nie wygląda na zgnębionego swoim błazeństwem. Przeciwnie, w bałaganiarskiej bieganinie, w chaosie kolejnych qui pro quo ma bodaj najprecyzyjniej przygotowane puenty, wyliczone efekty, demonstruje profesjonalny kunszt komediowego grania. I nie przeszkodzi mu to zagrać w przyszłości ważnej roli. Na odwrót: przyjdzie mu to - po takim przewietrzeniu w błahostce - dużo łatwiej niż co poniektórym beznadziejnie poważnym nudziarzom.

Jacek Sieradzki
Przeglad
14 stycznia 2011

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki