Jak być Olbrzymem wśród Liliputów?

"Podróże Guliwera" - reż: Marián Pecko - Teatr Banialuka

Teatr Lalek Banialuka zaprasza 19 września na premierę "Podróży Guliwera" w reżyserii Mariána Pecki.

Jak być Olbrzymem wśród Liliputów i Liliputem wśród Olbrzymów przekonają się widzowie Banialuki za sprawą porywającej inscenizacji Przygód Guliwera w reżyserii wybitnego twórcy teatru lalkowego Mariána Pecki.

Klasyczna powieść Jonathana Swifta stała się inspiracją do stworzenia pełnego humoru przedstawienia o uniwersalnym przesłaniu. Tytułowy bohater snuje swą fascynującą opowieść o odległych lądach, niesamowitych krainach i fantastycznych przygodach. Podczas licznych wojaży doświadczył zarówno wielkiej chwały jak i upokorzenia. Przekonał się, że dobro i zło nie tylko nas otaczają, ale także są w nas, a los w każdej chwili może przestać nam sprzyjać. Jego historia pobudza wyobraźnię najmłodszych, ale też skłania do refleksji nad zawiłościami ludzkiej natury i naszych postaw wobec inności.

Na scenie Banialuki ta pełna fantazji i poezji historia została opowiedziana przy pomocy rozmaitych technik lalkarskich i przy użyciu całego bogatego arsenału środków scenicznych. Dzięki pomysłowej inscenizacji widzowie zostają przeniesieni do świata różnorodnych krain, niecodziennych postaci i stworzeń. Maleńką krainę Liliputów zamieszkują pacynki zaś krainę Olbrzymów gigantyczne kukły. Oba światy łączą wątki zagrane przez aktorów w żywym planie. Pełne przepychu kostiumy i lalki, atrakcyjne dekoracje, oddająca klimat niezwykłych zdarzeń muzyka oraz nieodzowny humor tworzą widowisko o dużych i małych dla dużych      i małych, którego nie można przegapić!

oprac. m.w.
Materiały Teatru
14 września 2010

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...