Jak być Olbrzymem wśród Liliputów

"Podróże Guliwera" - Teatr Lalek Banialuka w Bielsku-Białej

Jak być Olbrzymem wśród Liliputów i Liliputem wśród Olbrzymów przekonają się widzowie Banialuki za sprawą "Przygód Guliwera" w reżyserii wybitnego twórcy teatru lalkowego Mariána Pecki

Klasyczna powieść Jonathana Swifta stała się inspiracją do stworzenia pełnego humoru przedstawienia o uniwersalnym przesłaniu. Tytułowy bohater snuje swą fascynującą opowieść o odległych lądach, niesamowitych krainach i fantastycznych przygodach. Podczas licznych wojaży doświadczył zarówno wielkiej chwały jak i upokorzenia. Przekonał się, że dobro i zło nie tylko nas otaczają, ale także są w nas, a los w każdej chwili może przestać nam sprzyjać. Jego historia pobudza wyobraźnię najmłodszych, ale też skłania do refleksji nad zawiłościami ludzkiej natury i naszych postaw wobec inności.

Na scenie Banialuki ta pełna fantazji i poezji historia została opowiedziana przy pomocy rozmaitych technik lalkarskich i przy użyciu całego bogatego arsenału środków scenicznych. Dzięki pomysłowej inscenizacji widzowie zostają przeniesieni do świata różnorodnych krain, niecodziennych postaci i stworzeń. Maleńką krainę Liliputów zamieszkują pacynki zaś krainę Olbrzymów gigantyczne kukły. Oba światy łączą wątki zagrane przez aktorów w żywym planie.

(-)
Materiały Teatru
13 września 2010

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...