Jak ćwiczyć głos i oddech...

Otwarte warsztaty pieśni bułgarskich w Fabryce Sztuki

Uczestnicy warsztatu poznają folklorystyczne regiony Bułgarii i charakterystyczne dla nich brzmienia i ornamenty. Doświadczą również jak ćwiczyć głos i oddech pod kątem śpiewu bułgarskiego. Nauczą się pieśni wielogłosowych w różnych podziałach rytmicznych. Prowadzenie Maria Todorova.

Maria Todorova (na zdjęciu) urodziła się w Karnobat (małe miasteczko w Strandżanskich górach) w rodzinie bardzo muzykującej. Od najmłodszych lat podróżuje z rodzicami i występuje na zgromadzeniach i festiwalach muzyki tradycyjnej w całej Europie. Miała trzy lata, kiedy w Bośni po raz pierwszy wyróżniono jej występ nagrodą. Ukończyła renomowaną średnią szkołę muzyczną w Kotel ze specjalizacją Śpiew ludowy i instrument tambura. Następnie ukończyła Akademię Muzyczną w Płowdiwie - specjalizacja Dyrygentura chórów ludowych i Pedagogika muzyczna. Równocześnie w 2002 r. po obleganym konkursie została przyjęta do chóru o światowej sławie "Kosmiczne glosy Bułgarii". Wraz z nim koncertuje na całym świecie.

Maria jest artystką o szerokich zainteresowaniach muzycznych. Jako wokalistka, instrumentalistka i kompozytorka bierze udział w projektach filmowych, jazzowych i tanecznych.

Miejsce: Fabryka Sztuki w Łodzi, ul. Tymienieckiego 3
Data: piątek 28 czerwca 2013 r.
Godzina: 16.00- 20.00
Koszt: 40 zł
Organizator: Teatr CHOREA

Zapisy: eliton@o2.pl

(-)
Materiał Organizatora
26 czerwca 2013

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia