Jak dobro zwycięża zło codzienności

"Bagdad Cafe" - reż: Krystyna Janda - Teatr Polonia

"Bagdad Cafe" jest w pewnym sensie bajką dla dorosłych, magiczną przypowieścią o tym jak dobro zwycięża zło codzienności, jej szarość i brutalność. Premiera w Teatrze Polonia 26 września.

Opuszczona pustynia, rozpadająca się stacja benzynowa, zaniedbany, brudny motel z barem, w którym goście są rzadkością, staną się schronieniem dla uciekającej od swojego męża i poukładanego, lecz nudnego życia, Jasmin. 

Bhaterka wkroczy w zupełnie nową rzeczywistość. Przeżyje największą przygodę swojego życia, ale i sama zmieni życie garstki dziwnych mieszkańców tytułowego motelu i kawiarni "Bagdad Cafe". Konflikt między Brendą, porzuconą przez męża właścicielką motelu i Jasmin, przypadkową turystką, to starcie dwóch nieszczęśliwych kobiet, dwóch mocnych charakterów. Starcie, w którym nikt nie jest zwycięzcą, gdzie obie postawy muszą ulec weryfikacji. Obie bohaterki uczą się od siebie wzajemnie, jak radzić sobie z brutalną rzeczywistością, a w ich życie wkradnie się magia... 

"Bagdad Cafe" jest w pewnym sensie bajką dla dorosłych, magiczną przypowieścią o tym jak dobro zwycięża zło codzienności, jej szarość i brutalność. 

Teatr Polonia, 27 września 2009 (niedziela) g. 17:00

ng
zyciewarszawy.pl
23 września 2009

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...