Jak dziś żyje się przy „ulicy Promenadowej"?

"Promenada na południe" - aut. red. Magdalena Chmiel - Wydawnictwo Katowice Miasto Ogrodów

Prezentowany w publikacji materiał pozwala prześledzić powstanie i rozwój ulicy Kościuszki z kilku perspektyw: w kontekście całego miasta, z punktu widzenia niezwykle istotnej dla jej historii rodziny Zimmermannów, a także innych mieszkańców i przedsiębiorców czy pod kątem działalności inwestorów i budowniczych.

Publikację kończy fotoesej autorstwa Krzysztofa Szewczyka. Szczegółowe zdjęcia kamienic i obiektów z ulicy Kościuszki pozwalają podziwiać detale, a jednocześnie spojrzeć na nią z dystansu. Co mówią o współczesnym mieście i jego mieszkańcach? Jak dziś żyje się przy „ulicy Promenadowej"?

Czytelnicy publikacji Promenada na południe. Historia ulicy Kościuszki w Katowicach mogą zadawać sobie pytanie: historia jednej ulicy – a może historia rozwoju Katowic? – i niebezzasadnie. Prześledzenie kolejnych wydarzeń, które kształtowały ten obszar miasta, pozwala lepiej zrozumieć rozwój całego regionu.

Najnowsza publikacja Medialabu poświęcona jest historii i rozwojowi ulicy Kościuszki w Katowicach.

Prawie trzystustronicowa monografia ulicy pod redakcją Magdaleny Chmiel zawiera artykuły autorstwa (zgodnie z kolejnością w spisie treści) Irmy Koziny, Przemysława Piwowarczyka, Marka Wojcika, Jacka Manieckiego i Ryszarda Nakoniecznego.

(-)
Miasto Ogrodów
6 kwietnia 2021

Książka tygodnia

Piękne zielone oczy
Wydawnictwo Czarne
Arnošt Lustig

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...