Jak się kochają w niższych sferach - premiera online już 16 lipca!

„Jak się kochają w niższych sferach" - reż. Magdalena Kizinkiewicz - kanał YouTube Warszawskiej Szkoły Filmowej

„Jak się kochają w niższych sferach" to komedia obyczajowa autorstwa Alana Ayckbourna. W swoim dorobku autor ma ponad sześćdziesiąt sztuk przetłumaczonych na kilkadziesiąt języków i wystawianych na najlepszych scenach świata.

Sztuka opowiada historię dwóch małżeństw, które łączy wspólny sekret. Frank Foster (Victor Kukla) to pantoflarz, który boi się swojej dominującej żony Fiony (Zofia Wieczorek). Zupełnie inny jest Bob Phillips (Konrad Kapica), babiarz, który zupełnie nie przejmuje się swoją wyluzowaną żoną Teresą (Patrycja Lewandowska). Szybko okazuje się, że ich z pozoru idealne związki, oparte są na kłamstwie i zdradzie. Aby ukryć własne grzeszki, próbują do intrygi wciągnąć nieświadomych niczego Mary (Aleksandra Jachymek) i Williama (Jakub Onichowski) Featherstone'ów.

Czym wyróżnia się ta interpretacja sztuki Ayckbourna? Jest to komedia grana na poważnie, co sprawia, że publiczność może odnaleźć się w losach bohaterów, a żarty zawarte w scenariuszu nabierają zupełnie nowego znaczenia.
Spektakl wyreżyserowała Magdalena Kizinkiewicz, a na scenie zobaczymy utalentowanych absolwentów aktorstwa Warszawskiej Szkoły Filmowej, znanych już widzom z widowiska „Postacie" z muzyką Przemysława Gintrowskiego (w całości można go obejrzeć tu).

Spektakl „Jak się kochają w niższych sferach" będzie miał swoją PREMIERĘ ONLINE 16 lipca o 19:00 na kanale YouTube Warszawskiej Szkoły Filmowej.
Wydarzenie na Facebooku
Trailer spektaklu

Małgorzata Bodecka-Robińska
Materiał nadesłany
9 lipca 2020

Książka tygodnia

Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu
Wydawnictwo Literackie
Dorota Masłowska

Trailer tygodnia