Jak wybrać najlepszego męża?

"O Pryszczycerzu i królewnie Pięknotce" - reż. Piotr-Bogusław Jędrzejczak

26 kwietnia w Teatrze Kubuś odbędzie się premiera sztuki Marty Guśniowskiej "O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce" w reż. Piotra-Bogusława Jędrzejczaka.

O rękę inteligentnej, pracowitej i wrażliwej Królewny Pięknotki ubiegali się trzej kandydaci: Książę Bławatek, Baron Modniak i Królewicz Piękniewicz. Był jeszcze jeden, znacznie ustępujący im urodą, szlachetny Rycerz Pryszczycerz, który skrywał swe lico za tajemniczo opuszczoną przyłbicą.

Chcąc wybrać najlepszego męża, Królewna z pomocą czarodziejskich umiejętności Wiedźmiły, poddała zalotników dość zaskakującej próbie. Kto jej sprostał i stanął na ślubnym kobiercu? Sprawdźcie sami, poznając zabawną historię "O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce".

To barwna, pełna humoru, ale też pouczająca opowieść o tym, że prawdziwe dobro i piękno czasem trudno dostrzec na pierwszy rzut oka. I że nie zawsze jest tam, gdzie nam się pozornie wydaje.

Sztuka Marty Guśniowskiej "O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce" została wyróżniona w 17. edycji Konkursu na Sztukę dla Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Plan aktorski i lalkowy (muppety).

Spektakl dla widzów od lat 4. Czas trwania - 1 godz. 30 min. (z 1 przerwą - 15 min.)

(-)
Materiał Teatru
23 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Teatr plastycznej metafory. Scenografie Jadwigi Mydlarskiej-Kowal
Muzeum Śląskie
Redakcja: Sylwia Ryś, Elżbieta Spadzińska-Żak

Trailer tygodnia